Մարդու իրավունքների պաշտպանn արտակարգ դրության վերաբերյալ 1 օրում ստացել 1 200 հեռախոսազանգ: Այս մասին հայտնում են ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմիՀանրային կապերի բաժնից:
Մարդու իրավունքների պաշտպանն, ըստ աղբյուրի, արտակարգ դրության պայմաններում աշխատում է 24-ժամյա աշխատանքային ռեժիմով։ «Այս օրերին Պաշտպանին ուղղվող դիմումների, բողոքների ու հարցումների թիվը զգալիորեն գերազանցում է սովորական պայմաններում դիմումների ու բողոքների քանակը և պահանջում են արագ արձագանք՝ չնայած այն հանգամանքին, որ ոչ բոլոր աշխատողներն են ֆիզիկապես ներկա աշխատավայրում»:
Նշվում է, որ ՄԻՊ աշխատակազմն այսօր ժամը 16։30-ի դրությամբ թեժ գծին ստացել է շուրջ 200 հեռախոսազանգ, որոնք չեն ներառում գրավոր նամակներն ու խորհրդատվությունները։
«Թեժ գծի 116 և 096-116-100 հեռախոսահամարները կարող են միաժամանակ սպասարկել 3 զանգ:
Նման պարագայում առաջարկում ենք քաղաքացիներին խնդիրը ներկայացնել [email protected] էլեկտրոնային հասցեին կամ Մարդու իրավունքների պաշտպանի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջին: 096-116-100 հեռախոսահամարը հնարավորություն է տալիս զանգահարել նաև WhatsApp և Viber համակարգերի միջոցով», նշված է հաղորդագրությունում։

Throughout the day, the Office of the Human Rights Defender of Armenia has received 1,200 phone calls from citizens in regard to the state of emergency declared in the country, as reported the Public Relations Department of the Office of the Human Rights Defender.
According to the source, the Human Rights Defender works 24 hours a day during the state of emergency, and the number of applications, complaints and inquiries exceeds the number of applications and complaints filed on regular days, and citizens demand rapid responses, even though not all the employees are at the Office.
It is mentioned that today the Office of the Human Rights Defender received nearly 200 phone calls on the hotline.
“In such cases, the Office of the Human Rights Defender suggests citizens to present their issues by sending an e-mail to [email protected] or posting a note on the official Facebook page of the Human Rights Defender,” as stated in the press release.