Արցախի նախագահի թեկնածու, Արցախի հերոս, գեներալ Վիտալի Բալասանյանն ու «Արդարություն» կուսակցության ներկայացուցիչներն օրեր առաջ հանդիպում են ունեցել «Ղարաբաղ տելեկոմ» եւ «Արցախկապ» ընկերությունների աշխատակիցների հետ։
Վ. Բալասանյանն, առանց փակագծերը բացելու, հանդիպման առիթն օգտագործելով, բոլորին հայտնել է իր շնորհակալությունը 2016-ի ապրիլյանի օրերին իրենց աշխատանքի համար, քանի որ առանց նրանց ապահոված կապի, ամեն ինչ շատ ավելի բարդ էր լինելու։
«Թեեւ մինչ օրս առիթ չեմ ունեցել ասելու ու գնահատական տալու եւ չգիտեմ էլ՝ պատասխանատուներից ով որքանով է գնահատել, որպես առաջին գծի պատասխանատու հիմա նշեմ, որ հոգաչափ շնորհակալ եմ բոլորիցդ։ Չունեինք մեկ մետր հատված, որ կապից դուրս լիներ…»,- ընդգծեց գեներալ Բալասանյանը։
Իհարկե, հիմա էլ մի այլ պատերազմական իրավիճակում է հայտնվել հայ ժողովուրդը, պայքարելով նոր տիպի վտանգի՝ կորոնավիրուսի դեմ։
Ի դեպ, մինչեւ հանդիպման մեկնարկն Արցախի նախագահի թեկնածու Վ. Բալասանյանը բոլոր հավաքվածներին բժշկական դիմակներ բաժանեց եւ խնդրեց կրել դրանք՝ այս օրերին շատ ուշադիր լինել մասնագետների հորդորներին։
«Համաշխարհային պատերազմ է, ժողովուրդ, շատ զգույշ պիտի լինենք։ Դեռեւս մարտի 15-ին եմ դիմել Արցախի նախագահին՝ կոչ անելով հետաձգել ընտրությունները, բայց մինչ օրս որոշում չկա՝ ինձ համար անհայտ պատճառներով։ Մեր իրավաբանների խումբն ուսումնասիրել է Սահմանադրությունը, եւ եզրակացությունը հրապարկվել է, ըստ որի, այո՛, մեր Սահմանադրությունը թույլ է տալիս Արցախում արտակարգ դրություն հայտարարել»,- ասաց Բալասանյանը՝ հավելելով, որ իրենք եւս այս օրերին սպասում են երկրի ղեկավարության պատասխանատու որոշմանը։

Кандидат в президенты Республики Арцах, герой Арцаха, генерал Виталий Баласанян и представители партии «Справедливость» несколько дней назад провели встречу с сотрудниками компаний «Карабах телеком» и «Арцахсвязь».
Виталий Баласанян, не вдаваясь в подробности, пользуясь поводом, поблагодарил всех за их работу в апреле 2016 года, так как без обеспеченной ими связи сложилась бы сложная ситуация.
«Хотя до сих пор мне не доводилось сказать и оценить, и я даже не знаю, кто из ответственных лиц и насколько оценил, должен сейчас сказать, как ответственное лицо на передовой, что от души благодарен всем вам. У нас не было и метра, который был бы вне связи...», - подчеркнул генерал Баласанян.
Конечно, и сейчас армянский народ оказался в ситуации войны и борется с новой опасностью – коронавирусом.
Кстати, до начала встречи Виталий Баласанян раздал всем собравшимся медицинские призывам специалистов.
«Это мировая война, народ. Мы должны быть очень внимательными. Еще 15 марта я обратился к президенту Арцаха с призывом перенести выборы, но до сих пор решения нет по не известным мне причинам. Группа наших юристов изучила Конституцию и опубликовала заключение, согласно которому, да, наша Конституция позволяет объявить в Арцахе чрезвычайную ситуацию», - сказал Баласанян, добавив, что они также в эти дни ожидают решения ответственного руководства страны.