ԵՄ անդամ երկրները բանակցություններ են վարում Զատիկից հետո կորոնավիրուսի համաճարակի պատճառով սահմանները փակ պահելու անհրաժեշտության շուրջ: Այս մասին հայտարարել է Եվրահանձնաժողովի ղեկավար Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը:
«Մենք խորհրդակցություններ ենք անցկացնում անդամ պետությունների հետ այն մասին, թե ինչպես գործել Զատիկից հետո»,- ասել է նա «Եվրոպա 1» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում:
Ուրսուլա ֆոն դեր Լեյենը նաեւ հաստատել է, որ ԵՄ հաջորդ բյուջեն պետք է նոր «Մարշալի պլանի» ձեւ ստանա` կորոնավիրուսի բռնկումից հետո Եվրոպայի վերականգնումն ապահովելու համար` նշելով, որ Եվրոպան ավելի ուժեղ վիճակում դուրս կգա կորոնավիրուսի ճգնաժամից:

EU member states are negotiating whether or not to extend border closure after Easter due to the COVID-19 pandemic, said European Commission head Ursula von der Leyen.
"We are in consultation with member states on how to proceed beyond Easter," she told Europe 1 radio.
She also confirmed that the next EU budget should take the form of a new “Marshall Plan” to ensure the recovery of Europe after the outbreak of the coronavirus, noting that Europe will emerge from the crisis of the coronavirus more severe, DW reported