2020թ. ապրիլի 3-ին՝ ժամը 00:35-ի սահմաններում, N զորամասի պահպանության տեղամասի մարտական դիրքում պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Գարեգին Կամոյի Բաբակեխյանի կզակի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք ստանալու դեպքի առթիվ երկրորդ կայազորային քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 360.1 հոդվածի 2-րդ մասի 3-րդ կետով /Զինծառայողին անզգուշությամբ ինքնասպանության հասցնելը՝ մարտական հերթապահություն կամ մարտական ծառայություն կրելու ընթացքում/ նախատեսված հանցագործության հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, եւ կատարվում է նախաքննություն:
ՀՀ Քննչական կոմիտեից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական եւ այլ դատավարական գործողություններ՝ դեպքի բազմակողմանի, լրիվ եւ օբյեկտիվ քննությունն ապահովելու համար:

По факту гибели рядового Гарегина Бабакехяна во втором гарнизонном следственном отделе возбуждено уголовное дело.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в пресс-службе Следственного комитета республики, дело возбуждено по пункту 3 части 2 статьи 360.1 УК Армении (доведение военнослужащего до самоубийства по неосторожности во время несения боевого дежурства или во время боевой службы).
Предпринимаются необходимые следственные и другие процессуальные действия для обеспечения многостороннего, полного и объективного расследования.
Напомним, что 3 апреля около 00:35 на оборонительном участке одной из воинских частей Армии обороны НКР, дислоцированной в юго-восточном направлении, смертельно ранен военнослужащий АО НКР Гарегин Бабакехян (2000 г.р).