Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Բորիս Ջոնսոնը 10 օր շարունակ չվերացող կորոնավիրուսի ախտանիշների պատճառով երեկ հոսպիտալացվելուց հետո դեռեւս հիվանդանոցում է, հայտնում է Reuters-ը:
«Վարչապետը դեռեւս հիվանդանոցում է: Նա գիշերն անցկացրել է հիվանդանոցում»,- հայտնել է բրիտանական կառավարությունում աղբյուրը:
Ջոնսոնը մարտի վերջին վարակվել էր նոր տեսակի կորոնավիրուսով եւ ինքնամեկուսացվել Դաունինգ սթրիթի իր նստավայրում: Նախօրեին նա հոսպիտալացվել էր 10 օր շարունակ չվերացող կորոնավիրուսի ախտանիշների պատճառով: Նրա բժիշկների կարծիքով՝ վարչապետը լրացուցիչ հետազոտության կարիք ունի:

Премьер-министр Великобритании Борис Джонсон все еще находится в больнице после вчерашней госпитализации из-за непрекращающихся симптомов коронавируса на протяжении 10 дней, сообщает Reuters
«Премьер-министр все еще в больнице. Он провел ночь в больнице», - сообщил источник в британском правительстве.
В конце марта Джонсон заразился коронавирусом нового типа и  самоизолировался в своей резиденции на Даунинг-стрит. Накануне он был госпитализирован из-за непрекращающихся симптомов коронавируса на протяжении 10 дней. Его врачи посчитали, что британский премьер нуждается в дополнительном обследовании.