ՊԲ արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, երեկ՝ ապրիլի 5-ին, 17։30-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացած ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանն այս պահին տեղափոխվում է Երեւան։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Այս պահին տեղափոխվում է Երեւան, ճանապարհին են։ Զինծառայողի վիճակը գնահատվում է կայուն ծանրության»,- ասաց Ստեփանյանը։
NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ ՊԲ զինծառայողը Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքից է։
NEWS.am-ը զրուցեց նաեւ Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանի հետ, որի փոխանցմամբ՝ զինծառայողի հայրն այս պահին Հայաստանում չէ.
«Նորմալ ընտանիքից են, հորն անձամբ եմ ճանաչում։ Կյանքին վտանգ չի սպառնում, առաջին օգնությունը ցույց տվել են Ստեփանակերտում»։

YEREVAN. – Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic Defense Army serviceman Arayik Shakhpazyan (born in  2000), who sustained a gunshot wound at a Defense Army military unit from a shot fired by Azerbaijan on Sunday at around 5:30pm, is being transferred to Yerevan. Shushan Stepanyan, spokesperson for the Ministry of Defense of Armenia, told Armenian News-NEWS.am about this.
"The soldier's condition is assessed as stable," Stepanyan added.
Armenian News-NEWS.am, has learned that this serviceman is from Vanadzor, Armenia.
Armenian News-NEWS.am spoke also with Vanadzor Mayor Mamikon Aslanyan, who said that the soldier's father is not in Armenia at the moment. "They are from a normal family; I know his father personally," he added. “His life is not at risk; first aid was provided in Stepanakert."