ՊԲ արեւելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, երեկ՝ ապրիլի 5-ին, 17։30-ի սահմաններում, հակառակորդի կողմից արձակված կրակոցից, հրազենային վիրավորում է ստացած ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Արայիկ Ռոբերտի Շախպազյանն այս պահին տեղափոխվում է Երեւան։ Այս մասին NEWS.am-ին հայտնեց ՊՆ խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Այս պահին տեղափոխվում է Երեւան, ճանապարհին են։ Զինծառայողի վիճակը գնահատվում է կայուն ծանրության»,- ասաց Ստեփանյանը։
NEWS.am-ի տեղեկություններով՝ ՊԲ զինծառայողը Լոռու մարզի Վանաձոր քաղաքից է։
NEWS.am-ը զրուցեց նաեւ Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանի հետ, որի փոխանցմամբ՝ զինծառայողի հայրն այս պահին Հայաստանում չէ.
«Նորմալ ընտանիքից են, հորն անձամբ եմ ճանաչում։ Կյանքին վտանգ չի սպառնում, առաջին օգնությունը ցույց տվել են Ստեփանակերտում»։

Раненый в результате выстрела с азербайджанской стороны военнослужащий Армии обороны Арцаха будет доставлен в Ереван. Об этом Новости Армении - NEWS.am сообщила пресс-секретарь министра обороны Шушан Степанян.
По ее словам, перевозящая раненого бригада уже в пути. Состояние военнослужащего оценивается как стабильное тяжелое.
Как сообщалось ранее, Араик Шахпазян (2000 г.р) был ранен 5 апреля на позиции на восточном направлении. По имеющейся информации, военнослужащий призван из Ванадзора. Для выяснения обстоятельств происшедшего ведется следствие.