«5-րդ ալիք» ՀԸ սեփականատեր Արմեն Թավադյանի եւ Վարուժան Մկրտչյանի քրեական գործով առաջին դատական նիստը նշանակվել է ապրիլի 15-ին՝ ժամը 11:30-ին: Այս մասին տեղեկանում ենք Դատական-տեղեկատվական համակարգից:
Հիշեցնենք, որ Արմեն Թավադյանը մեղադրվում է «Մարտի 1»-ի գործով տուժողներից մեկին ենթադրաբար կաշառելու մեջ, որպեսզի դատարանում սուտ ցուցմունք տա։ Թավադյանը 2 ամիս գտնվել է կալանքի տակ։
Նշենք, որ մարտի 12-ին, Վերաքննիչ քրեական դատարանը, դատավոր Ալեքսանդր Ազարյանի նախագահությամբ Արմեն Թավադյանին ազատ արձակելու որոշում կայացրեց։ Լրագրողների հետ զրույցում Թավադյանի պաշտպան Հովհաննես Խուդոյանն ասել էր, որ բողոքը բավարարելու պատճառը եղել է հիմնավոր կասկածի բացակայությունը։

YEREVAN. – The first court session in the criminal case of 5th Channel television owner Armen Tavadyan and Varuzhan Mkrtchyan is scheduled for April 15. We learn about this from the judicial information system of Armenia.
To note, Tavadyan is accused of bribing a victim of the March 1, 2008 criminal case in order to give false testimony in court. He was detained for two months.
On March 12, the Criminal Court of Appeal ruled to release Armen Tavadyan from pretrial custody. His lawyer Hovhannes Khudoyan had told reporters that the reason for granting their respective appeal was the absence of a reasonable doubt.