«Յուքոմ» ընկերության աշխատակիցները, չնայած ազատվելու դիմումներ ներկայացնելուն, շարունակում են աշխատել ցանցի անխափան աշխատանքն ապահովելու համար: Այս մասին ապրիլի 14-ին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Զարուհի Բաթոյանը:
Նրա խոսքով՝ տնօրենի ուղերձը վկայում է այն մասին, որ ընկերությունն ամեն ինչ անում է, որ ոչ մի խնդիր չառաջանա: «Նրանց հավաստմամբ՝ խնդիրներ չեն առաջանա նաեւ ապագայում: Դրանից բացի, ընկերությունը բավականաչափ կայացած է, լուրջ ռեսուրսներ ունի եւ կարող է ընդունել ճկուն որոշումներ»,- նշեց նա:
Նախարարը հավելեց, թե չգիտի՝ ինչ սաբոտաժի մասին է խոսքը, եթե «Յուքոմի» աշխատակիցներն իրենց գործողություններով փորձում են լուծել որոշակի խնդիրներ: Բաթոյանը նաեւ ընկերությանը շնորհակալություն հայտնեց նախարարությունը ցանցով ապահովելու համար:
Նշենք, որ, լրատվամիջոցների տեղեկություններով, ընկերության մի քանի 100 աշխատակիցներ ազատվելու դիմումներ են ներկայացրել:

Сотрудники компании «ЮКОМ», несмотря на подачу заявлений об увольнении, продолжают работать, чтобы обеспечить бесперебойную сеть. Об этом на встрече с журналистами 14 апреля заявила министр труда и по социальным вопросам Армении Заруи Батоян.
По ее словам, обращение директора свидетельствует о том, что компания делает все, чтобы никаких проблем не возникло. «По их заверению, таких проблем не возникнет и в будущем. Кроме того, компания достаточно состоявшаяся, обладает серьезными ресурсами и способна принимать гибкие решения», - отметила она.
Министр добавила, что не знает, о каком саботаже идет речь, если сотрудники «ЮКОМ» своими действиями пытаются решить определенные задачи. Батоян также поблагодарила компанию за обеспечение Министерство сетью.