Այսօր Հայաստանում ստեղծվել է մի իրավիճակ, երբ տարբեր ուղղություններով լայնածավալ հարձակումներ են սկսվել կառավարության, պատգամավորների եւ մեր քաղաքական գործիչների դեմ: Այս մասին ապրիլի 17-ին Ազգային ժողովի նիստին ասաց «Իմ քայլը» իշխող դաշինքից ՀՀ ԱԺ փոխխոսնակ Ալեն Սիմոնյանը:
Ըստ նրա` դա կապված է այն գործողությունների հետ, որոնք տեղի են ունենում Ազգային ժողովում եւ ոչ միայն այնտեղ:
Որպես գրոհների պատճառ` ԱԺ փոխխոսնակը մատնանշեց ապօրինի ձեռք բերված գույքի բռնագանձման մասին օրենքների կիրառումը, Հանրային հեռուստատեսությունում գովազդային ժամերի տրամադրումը, ինչպես նաեւ քրեական գործերը, որոնք հարուցվել են հայտնի քաղաքական գործիչների դեմ:
«Փորձում են օգտագործել այս իրավիճակն իշխանություններին վարկաբեկելու համար, ներկայացնելու համար այն ամենը, ինչն իրականում գոյություն չունի: Ես ձեզ կոչ եմ անում նշանակություն չտալ այս կեղծ տեղեկատվությանը, համատեքստից հանված նյութերին, բառախաղերին, «լարած» դերասաններին, խամաճիկներին, որոնք ելույթ են ունենում Միքայել Մինասյանի (Վատիկանի նախկին դեսպան եւ ՀՀ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանի փեսա. խմբ.) ալիքներում եւ Սարգսյանի եւ նախկին նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի ֆեյքերի միջոցով»,- շեշտեց պատգամավորը:

YEREVAN. – Today, a situation has been created in Armenia when large-scale attacks have been launched against the government, MPs, and our politicians from various directions. National Assembly (NA) of Armenia vice speaker Alen Simonyan from the ruling My Step bloc said this Friday at the sitting of the parliament
According to him, these attacks are connected with the actions that take place both inside and outside the NA.
As a reason for the attacks, the parliament vice speaker pointed to the application of the laws on confiscation of illegally acquired property, the provision of advertising hours on the state-funded Public Television, as well as the criminal cases launched against well-known politicians.
"They are trying to use this situation to discredit the authorities, to present all that which does not really exist," the MP stressed. "I urge you not to attach importance to this false information, reports taken out context, word games, 'wined up' actors, puppets who speak (…)."