Ապրիլի 17-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նիստին երկրորդ եւ վերջին ընթերցմամբ պատգամավորները մի շարք օրենսդրական փոփոխություններ են ընդունել գործող օրենքներում: Դրանց թվում են. «Հայաստանի Հանրապետության վարչատարածքային բաժանման մասին» եւ հարակից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը ( 78` «կողմ», 29` «դեմ»), Հողային օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը («կողմ»` 106, միաձայն):
Բացի այդ, խորհրդարանականներն առաջին ընթերցմամբ մի շարք այլ օրինագծեր են հաստատել: Դրանց թվում են. Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը («կողմ»` 105, «դեմ»` 3), Քրեական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագիծը («կողմ»` 108, միաձայն):
Խորհրդարանականները վավերացրել են նաեւ «Եվրասիական տնտեսական միության մաքսային գոտով վտանգավոր թափոնների անդրսահմանային տեղափոխման մասին» Համաձայնագիրը («կողմ»` 104, միաձայն), Վարկային համաձայնագիրը Հայաստանի Հանրապետության եւ Վերակառուցման եւ զարգացման միջազգային բանկի միջեւ «Կենսական նշանակության ճանապարհների ցանցի բարելավման ծրագրի երկրորդ լրացուցիչ ֆինանսավորման մասին» («կողմ»` 105, ձեռնպահ` 4), «Հայաստանի Հանրապետության՝ «Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կողմից մրցակցության միասնական կանոնների պահպանման նկատմամբ հսկողության լիազորություններն իրականացնելիս գաղտնի տեղեկատվության պաշտպանության կարգի եւ դրա հրապարակման համար պատասխանատվության մասին» 2014 թվականի նոյեմբերի 12-ի համաձայնագրին միանալու մասին» արձանագրությունը («կողմ»` 108, միաձայն):

На заседании Национального Собрания Армении 17 апреля во втором и окончательном чтении депутаты приняли ряд законодательных поправок к действующим законам. В их числе: пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «Об административно-территориальном делении Республики Армения» и смежные законы («за» - 78, «против» - 29); законопроект о внесении изменений в Земельный кодекс («за» - 106, единогласно); Кроме того, парламентарии в первом чтении одобрили ряд других законопроектов. В их числе: законопроект о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс («за» - 105, «против» - 3); законопроект о внесении изменений в Уголовно-процессуальный кодекс («за» - 108, единогласно).
Парламентарии также ратифицировали: Соглашение «О трансграничной перевозке опасных отходов через таможенную зону Евразийского экономического союза» («за» - 104, единогласно); Кредитное соглашения между Республикой Армения и Международным банком реконструкции и развития «О втором дополнительном финансировании Программы по улучшению сети жизненно важных дорог» («за» - 105, воздержались 4); Протокол «О присоединении к Соглашению от 12 ноября 2014 года о порядке защиты конфиденциальной информации и ответственности за публикацию секретной информации Евразийской экономической комиссией при осуществлении полномочий по контролю за соблюдением общих правил конкуренции Евразийской экономической комиссией» («за» - 108, единогласно).