Բնակչության սոցիալական աջակցության պետական ծրագրերը կորցրել են իրենց նիմաստը` դրանց վատ մշակման պատճառով: Այս մասին ապրիլի 20-ին Ազգային ժողովում կայացած ավանդական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ղեկավար եւ դրա խորհրդարանական խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
Ըստ նրա` Կառավարությունում սոցիալ-տնտեսական բլոկը ներկայումս, ըստ էության, համապատասխանության թեստավորում է անցնում, որի արդյունքներն դեռ հուսադրող չեն:
«Երբ մեկ տարի առաջ կառավարության ծրագրի քննարկման ժամանակ ես առաջարկեցի վարչապետին ազատվել այդ մարդկանցից, դա նաեւ այս օրվան էր վերաբերում: Այս թիմի հետ այս իրավիճակում անհնար է ադեկվատ որոշումների հանգել»,- շեշտեց Մարուքյանը:

YEREVAN. – The state programs of social assistance to the population have lost their meaning due to their poor development. Edmon Marukyan, chairman of the opposition Bright Armenia party and head of the Bright Armenia faction, said this during the traditional briefing in the National Assembly on Monday.
According to him, the socioeconomic department of the government is, in fact, currently undergoing a test of compliance, the results of which are not encouraging yet.
"When during the discussion of the government's program a year ago I proposed to the Prime Minister to get rid of those people, it also referred to this day," Marukyan stressed. "In this situation, it is impossible to make proper decisions with this team."