Կանադայի գեներալ-նահանգապետ Ժուլի Պայետը կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված ուղերձ է հղել Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին:
Ժուլի Պայետը Կանադայի ողջ ժողովրդի անունից նախագահին խնդրել է իր քաջալերանքի խոսքերը փոխանցել Հայաստանի ժողովրդին՝ կորոնավիրուսի համավարակի պատճառով բազմաթիվ մարտահրավերներին դիմակայելու համար: Նա նշել է, որ Կանադան նույնպես իր ջանքերն է ներդնում այս գլոբալ համավարակի տարածումը կանխելու և դրա բուժումը գտնելու համար: «Սա բարդ և աննախադեպ իրավիճակ է, բայց վստահ եմ, որ գիտությունը կգտնի լուծումը, և համատեղ կհաղթահարենք այս անտեսանելի թշնամուն:
Մենք չենք կարող ընտրել, թե երբ են դժվարությունները գալիս, բայց կարող ենք ընտել ինչպես պատասխանել դրանց ճգնաժամի ժամանակ»,-նշված է Կանադայի գեներալ-նահանգապետի ուղերձում:

Governor General of Canada Julie Payette has addressed a letter to President of Armenia Armen Sarkissian over the coronavirus pandemic.
On behalf of the Canadian people, Mrs. Julie Payette asked President Sarkissian to convey her words of encouragement to the people of Armenia to resist numerous challenges due to the coronavirus pandemic. She said Canada is also making efforts to prevent the spread of this global pandemic and find its treatment. “This is a difficult and unprecedented situation, but I am sure that science will find the solution, and we will jointly overcome this invisible enemy.
We cannot choose when the difficulties come, but we can choose how to respond during their crisis,” the letter reads.