«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Այս օրերին կարեւոր դերակատարում ունեցող բժշկական պերսոնալի մոտ խուլ, չբարձրաձայնվող դժգոհության կա` իրենց վարձատրության մասով:
«Էսքան մարդու բերել են «գյուլլի բերան», էդ մարդիկ տուն չգնան, ռիսկային աշխատանք իրականացնեն, բայց իրենց աշխատավարձ տան այնքան, որքան մնացած հիվանդանոցների աշխատակիցներին, որոնք կորոնայի հետ չեն շփվում, բայց կարող են «լրացուցիչ» վաստակ ունենալ․ ընդունեք, որ ազնիվ չէ»,- ասաց կորոնավիրուսի բուժմամբ զբաղվող պատասխանատուներից մեկը:
Բա ինչո՞ւ չեն վճարում։ «Չեն ցանկանում խնդրին համակարգային լուծում տալ, իրենց համար, փաստորեն, ավելի հեշտ է լրացուցիչ, 5-աստղանի հյուրանոցներ վարձակալել` անիմաստ գումարների դիմաց, քան իսկապես այս օրերին կամիկաձե դարձած բժիշկների աշխատավարձը ձեւ գտնեն` բարձրացնեն»:
5-աստղանի հյուրանոցները վարձակալելու պահով մտածում եք` մանիպուլյացիանե՞ր են իրականացվում, դրանք բարեգործական օգնությունի՞ց, թե՞ պետբյուջեից են վճարվում։ «Ոչ, չեմ մտածում, վճարվում են պետբյուջեից»:
Հյուրանոցներն ամբողջովին հագեցա՞ծ են մարդկանցով։ «Այո, եթե նոր հյուրանոցներ են վարձակալվում, նշանակում է` մնացածները ֆուլ են»:

YEREVAN. – Hraparak daily of Armenia writes: These days, there is a silent, unspoken dissatisfaction by the [country’s] medical staff member having an important role—in terms of their pay.
“They have brought so many people to the ‘mouth of the bullet,’ those people do not go home, do risky work, but they give them salaries as much as the other hospitals’ employees who do not have contact with the corona[virus], but can have ‘extra’ earnings; accept that it is not honest,” said one of the people in charge of coronavirus treatment.
Why don't they pay? "They do not want to give a systemic solution to the problem. In fact, it's easier for them to rent extra, 5-star hotels for pointless money than to find a way to raise the salaries of doctors who have really become kamikazes these days.”
When renting 5-star hotels, do you think that manipulations are being carried out? Are they paid from charitable donations or from the state budget? “No, I don't think so; they are paid from the state budget.”