ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռուբեն Շուգարյանի մահվան կապակցությամբ այսօր՝ ապրիլի 22–ին, իր ցավակցություններն է հայտնել նրա ընտանիքի անդամներին և ընկերներին։ Նա ցավակցական գրառումը տեղադրել է «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում։
«Մեծ ցավով և խորը ափսոսանքով տեղեկացա Ռուբեն Շուգարյանի անժամանակ մահվան մասին։ Իմ խորին ցավակցություններն եմ հայտնում նրա ընտանիքին և ընկերներին։ Պարոն Շուգարյանն իր մեջ մարմնավորել է մտավորականի լավագույն գծերը` լայն աշխարհայացքով, ակտիվ քաղաքացիական դիրքորոշմամբ և հայրենասիրությամբ»,- ասված է Փաշինյանի գրառման մեջ։
Հիշեցնենք, որ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներում 58 տարեկանում ապրիլի 21-ին կյանքից հեռացել է արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռուբեն Շուգարյանը։

Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan on Wednesday extended his condolences to the family and friends of Ambassador Ruben Shugaryan on his passing.
“It's with great sorrow and deep regret that I heard the news of Ruben Shugaryan's untimely demise. I express my deepest condolences to his family and friends. Mr. Shugaryan embodied the best features of an intellectual, with a broad worldview, active civic attitude and patriotism,” Pashinyan wrote on his Twitter account.
As reported earlier, Ambassador Shugaryan passed away on Tuesday in the United States, at the age of 58.