ԼՀԿ նախագահ Էդմոն Մարուքյանը կոմունալ վարձավճարների խնդրով հանդիպել է ՀՀ ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանին: Այս մասին նա գրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
«Այսօր հանդիպել եմ ՀՀ ՀԾԿՀ նախագահ Գարեգին Բաղրամյանին և փոխանցել նրան մեր և հազարավոր քաղաքացիների մտահոգությունները՝ կապված այն հայտարարության հետ, որ կոմունալ ծառայությունների դիմաց վճարման պարտավորության կատարմանը խոչընդոտող ֆորս-մաժորը համարվում է վերացած։
Պարոն Բաղրամյանը տեղեկացրեց, որ այդ հայտարարության մեջ հանձնաժողովը տեղեկացրել է նաև, որ անկախ նրանից, թե երկրում ֆորս-մաժորային իրադրությունը համարվում է վերացած, թե ոչ, յուրաքանչյուր սպառող կարող է դիմել կոմունալ ծառայությունների մատակարարին՝ չվճարումը պայմանագրի համաձայն ֆորս-մաժորի ազդեցության հետևանք համարելու և մատուցվող ծառայությունները չդադարեցնելու համար։
Ընդ որում, պարոն Բաղրամյանի խոսքով, այդ գործընթացը գտնվելու է ՀԾԿ հանձնաժողովի վերահսկողության ներքո։
Այսպիսով, նրանք, ովքեր համաճարակի կամ արտակարգ դրության սահմանափակումների հետևանքով ի վիճակի չեն վճարել կոմունալ ծառայությունների դիմաց, կարող են դիմել գազամատակարարման, էներգամատակարարման կամ այլ համապատասխան հանրային ծառայություններ մատուցող ընկերություն, իսկ մերժում ստանալու դեպքում՝ բողոք ներկայացնել ՀԾԿՀ գրավոր կամ թեժ գծին (010)584529» ,- Մարուքյանը գրել է իր ֆեյսբուքի էջում։

Leader of the Bright Armenia Party Edmon Marukyan had a meeting with Chairman of the Public Services Regulatory Commission of Armenia Garegin Baghramyan and held a discussion on utility bills and posted the following on his Facebook page:
“Today I met with Chairman of the Public Services Regulatory Commission of Armenia Garegin Baghramyan and shared my political party’s and thousands of citizens’ concerns about the Commission’s statement that the force-majeure creating obstacles for paying utility bills is deemed to be over.
Mr. Baghramyan informed that the Commission has also informed that every consumer can contact the utility service supplier to consider non-payment a result of the impact of the force-majeure according to the contract and not discontinue services, regardless of whether there is a force-majeure situation in Armenia or not.
So, those who haven’t been able to pay their utility bills due to the pandemic or restrictions during the state of emergency, can contact the companies supplying natural gas and electricity or other company providing the relevant public service and, in case of being rejected, send a letter to the Public Services Regulatory Commission or call the Commission's hotline."