ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նախատեսում է հրաժարվել կորոնավիրուսի թեմայով ամենօրյա մամուլի ասուլիսներից, գրում է Axios-ը` վկայակոչելով աղբյուրները, որոնք ծանոթ են այս թեմայի վերաբերյալ ներքին քննարկումներին:
Նա կարող է դադարել ամեն օր հայտնվելուց եի կրճատել իր ելույթների տեւողությունը:  Այս պրակտիկան կարող է կսկսվել ուրբաթ օրվանից: Պարբերականը գրում է, որ հանրության առջեւ այդքան հաճախ հայտնվելը դադարեցնելու մասին առաջարկով հանդես են եկել Թրամփի խորհրդականները:
Նրանք հայտարարել են, որ եթերը գերհագեցած է նրանով եւ դա մասամբ պատճառն է այն բանի, թե ինչու, ըստ հարցումների, նրա շանսերը Բայդենի նկատմամբ այդքան էլ լավ տեսք չունեն:
«Ես ասացի նրան, որ դա չի օգնում: Ավագները (խորհրդատուները) վախենում են: Եվ այն տեսարանը, թե ինչպես է նա կռվում մամուլի հետ, այն չէ, ինչ մարդիկ ուզում են տեսնել»,- ասել է նրա խորհրդականներից մեկը:
Ընդ որում, նշվում է, որ Թրամփն ինքը կողմ է ամենօրյա ճեպազրույցների պրակտիկային` հայտարարելով, որ դա նպաստում է իր վարկանիշի բարձրացմանը:

US President Donald Trump plans to pare back his coronavirus press conferences, according to sources familiar with the internal deliberations, Axios reported.
He may stop appearing daily and make shorter appearances when he does, the sources said—a practice that may have started with Friday's unusually short briefing.
A number of Trump's most trusted advisers have urged him to stop doing marathon televised briefings. They have told him he is overexposed and these appearances are part of the reason polls are not looking good for him right now against Joe Biden.
"I told him it's not helping him," said one adviser to the president. "Seniors are scared. And the spectacle of him fighting with the press isn't what people want to see."