Իրանի նախագահ Հասան Ռոուհանին հայտարարել է, որ երկրի կրոնական կենտրոնները կարող են բացվել առողջապահության արարողակարգերի համաձայն, որոնք սահմանվել են կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու համար, հայտնում է Tasnim-ը։
Կորոնավիրուսի դեմ պայքարի շտաբում շաբաթօրյա հանդիպման ժամանակ ԻԻՀ առողջապահության նախարարությունը զեկուցել է վիրուսի դեմ պայքարի «համեմատաբար բավարար պայմանների» մասին։
Իրանի նախագահը բարձր է գնահատել երկրի բնակիչների կողմից անվտանգության բոլոր պահանջների պահպանումը եւ նշել է, որ կորոնավիրուսի բռնկման որոշակի կրճատում կարելի է արձանագրել, եթե քաղաքացիները շարունակեն պահպանել բոլոր պայմանավորվածությունները

Iranian president Hassan Rouhani said religious centers in the country could open in accordance with health protocols introduced to prevent the spread of coronavirus, Tasnim reported.
During a Saturday meeting at the headquarters for the fight against coronavirus, the Iranian helath ministry reported on arelatively satisfactory conditions in the fight against coronavirus.
The Iranian president praised the country's residents' compliance with all safety requirements and noted that it would be possible to note a slight reduction in the outbreak of coronavirus if citizens continued to adhere to all agreements.