Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանը գրառում է կատարել իր ֆեյսբուքյան էջում` շնորհակալություն հայտնելով  իրեն ուղղված շնորհավորանքների համար:
«Սիրելի՛ հայրենակիցներ
Արցախի Հանրապետության նախագահի ընտրություններում ժողովրդի վստահության բարձր քվեին արժանանալու առթիվ ստացել եմ բազմաթիվ շնորհավորական ուղերձներ, նամակներ, հեռախոսազանգեր: Խոստովանեմ, որ յուրաքանչյուրիդ բարեմաղթանքները յուրովի ջերմություն են փոխանցել ինձ, որոնք նաև պարտավորեցնող են: Ուզում եմ հավաստիացնել, որ կլինեմ յուրաքանչյուր արցախցու նախագահը և կանեմ առավելագույնը բոլոր ընտրողների ու ողջ հայության հույսերն արդարացնելու համար: Անկասկած, դրան ի զորու ենք լինելու հասնել հավաքական ջանքերով ու պատասխանատվությամբ՝ յուրաքանչյուրն իր կարողությունների չափով: Այնպես որ ձեզնից յուրաքանչյուրից, որպես հավաքական ներուժի անբաժանելի մասնիկներից, ես ինքս էլ ակնկալիքներ ունեմ՝ պատմության երթում արձանագրելու այնպիսի հավաքական հաջողություններ, որոնց մասին չենք էլ երազել:
Միաժամանակ հայցում եմ բոլոր այն մարդկանց ներողամտությունը, որոնց նամակներին կամ հեռախոսազանգերին ժամանակի սղության պատճառով ի վիճակի չեղա պատասխանելու: Երախտագիտության ու պարտավորվածության խոսքս ուղղում եմ ամեն մեկիդ: Առո՛ղջ եղեք»,- ասվում է ուղերձում:

President-elect of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) Arayik Harutyunyan has posted the following on his Facebook page to express gratitude for the congratulatory remarks that have been addressed to him.
I have received several congratulatory messages and letters and phone calls after receiving the votes of confidence of the people in the presidential elections held in the Republic of Artsakh. I must admit that all the kind wishes conveyed warmth and were binding. I would like to assure you that I will be the president of every citizen of Artsakh and will do my best to meet the expectations of all voters and all Armenians around the world. Unquestionably, we will be capable of achieving this through combined efforts and with responsibility. Thus, I also have expectations from each of you to help us record successes that we haven’t even dreamed of.
I would also like to apologize to all those whose letters or phone calls I couldn’t reply to or answer due to lack of time. I thank each and every one of you and feel obliged before you all. Be healthy!” the message reads.