«Իրատես» թերթը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանի «տակից» իշխանությունը փախչում է։ Նա սեփական թիմում այլեւս չի կարողանում միասնականություն ապահովել, թեւերի միջեւ լարումը գագաթնակետին է հասել, թիկունքում ստվերային կառավարություն է աշխատում, իսկ իրավապահ համակարգն էլ չի կարողանում «օդից կախված» լուրերով քրեական գործերին ցանկալի ընթացք տալ։ Ու այս իրավիճակում Փաշինյանին օգնության է հասնում միակ «զենքը»՝ նախկիններին կոպեկ-կոպեկ ունեզրկելու ամբոխահաճո սպառնալիքը, որն առաջիկայում իրավական փաթեթավորում կստանա։
Մեր աղբյուրի հավաստմամբ, երկրում ստեղծված ծանր իրավիճակից հանրության ուշադրությունը շեղելու համար առաջիկայում Փաշինյանը գործի է դնելու սիրելի մեթոդը։ Նախկին տարբեր պաշտոնյաների դեմ քրեական գործերի հերթական փուլն է մեկնարկում, ու որքան հնչեղ լինեն անունները, «թալանի» չափը, այնքան հասարակության միտքը շատ կկենտրոնանա այդ ուղղությամբ։
Սակայն, ինչպես երեւում է, իրավապահ համակարգն այլեւս անզոր է միայն Փաշինյանի հրահանգների «հիմքով» գործեր հարուցելու, ողջ «գործը» մնացել է Փաշինյանի ու նրա մամուլի խոսնակի հայտարարությունների հույսին, որոնք բակի խոսակցությունների մակարդակից այն կողմ չեն անցնում։ Դե պատկերացրեք` վարչապետի խոսնակը պաշտոնական հայտարարություն է անում` հղում կատարելով սեփական աղբյուրներին»:

YEREVAN. – Irates daily of Armenia writes: The power is running away from “under” [PM] Nikol Pashinyan. He is no longer able to ensure unity in his own [political] team, the tension between the wings has reached its peak, a shadow government is working behind the scenes, and the law enforcement system is not able to give the desired course to the criminal cases with news "hanging from the air."
And in this situation, the only "weapon," the popular threat to deprive the former authorities from their belongings penny by penny—which will soon receive legal packaging—comes to Pashinyan's aid.
According to our source, in order to divert the public's attention from the difficult situation in the country, Pashinyan will soon use his beloved method. The next round of criminal cases against various former officials is starting, and the louder the names, the amount of "robbery" are, the public mind will focus in that direction that much more.