ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ նոր կորոնավիրուսը տարածվել է Չինաստանում գտնվող լաբորատորիայից, հայտնում է BBC News-ը:
Սպիտակ տանը կայացած ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողն ԱՄՆ նախագահին հետեւյալ հարցն է ուղղել. «Տեսե՞լ եք արդյոք որեւէ բան այս փուլում, ինչը ձեզ մեծ վստահություն է տալիս, որ Ուհանի վարակաբանությանը ինստիտուտն է այս վիրուսի աղբյուրը»:
«Այո: Դա այդպես է: Այո: Եվ ես կարծում եմ, որ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պետք է ամաչի, քանի որ նրանք Չինաստանի համար հանրային կապերի գործակալության են նման», - ասաց Դոնալդ Թրամփը:

US President Donald Trump said a new type of coronavirus has come from a laboratory in China, BBC News reported.
During a briefing at the White House, the reporter asked: "Have you seen anything at this point that gives you a high degree of confidence that the Wuhan Institute of Virology was the origin of this virus?"
"Yes, I have. Yes, I have," said the president, without specifying. "And I think the World Health Organization [WHO] should be ashamed of themselves because they're like the public relations agency for China."
However, he refused to give more detailed explanations. Asked later to clarify his comment, he said: "I can't tell you that. I'm not allowed to tell you that."