ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը հայտարարել է, որ նոր կորոնավիրուսը տարածվել է Չինաստանում գտնվող լաբորատորիայից, հայտնում է BBC News-ը:
Սպիտակ տանը կայացած ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողն ԱՄՆ նախագահին հետեւյալ հարցն է ուղղել. «Տեսե՞լ եք արդյոք որեւէ բան այս փուլում, ինչը ձեզ մեծ վստահություն է տալիս, որ Ուհանի վարակաբանությանը ինստիտուտն է այս վիրուսի աղբյուրը»:
«Այո: Դա այդպես է: Այո: Եվ ես կարծում եմ, որ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը պետք է ամաչի, քանի որ նրանք Չինաստանի համար հանրային կապերի գործակալության են նման», - ասաց Դոնալդ Թրամփը:

Президент США Дональд Трамп заявил, что коронавирус нового типа распространился из лаборатории в Китае, сообщает BBC News.
В ходе брифинга в Белом доме журналист обратился к президенту США со следующим вопросом: «Видели ли вы что-либо на данном этапе, что дает Вам высокую степень уверенности в том, что Уханьский институт вирусологии является истоком этого вируса?»
«Да. Это так. Да. И я думаю, что Всемирной организации здравоохранения должно быть стыдно, потому что они похожи на агентство по общественным связям для Китая», - заявил Дональд Трамп.