Մենք կարծում ենք, որ մայիս-հունիս ամիսների համար պետք է 100 մլրդ դրամ ծախսել, այսինքն՝ մայիս ամսին պետք է 100 մլրդ դրամ ներարկել տնտեսության մեջ, որպեսզի ՀՀ քաղաքացիներին ֆինանսական աջակցություն ցուցաբերվի: Այս մասին Facebook-ի իր էջում հրապարակած տեսանյութում նշեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը:
«Երկրում սկսված այս բանավեճի առիթն ամբողջությամբ մեր առաջարկն է: Այսինքն որեւէ բովանակային քննարկում չկա, բացի անձնական վիրավորանքներից, եւ եթե կա որեւէ քննարկում, դա այն մասին է, որ փող չկա: Մենք այս օրերի ընթացքում անընդհատ ապացուցել ենք, որ փողը կա: Այդ լրացուցիչ եկամուտը, որ ունի պետությունը կազմում է մոտ 380 մլրդ դրամ: Այդտեղ վստահաբար կա 100 մլրդ դրամի ազատ գումար: Բայց տեսեք, ինչ է կատարվում. Զուտ այդ առաջարկն անելու համար, զուտ մարդկանց տեղեկացնելու համար, որ մենք ունենք փող եւ այդ փողով ենք մտել ճգնաժամի մեջ, եւ կարող ենք մարդկանց աջակցել, մենք դարձել ենք թիրախ տարատեսակ հայհոյախառն ելույթների, մեզ ուղղված զրպարտանքների: Բայց դա որեւէ ձեւով չի կասեցնելու մեր ընթացքը»,-հայտարարեց Մարուքյանը:
Նա հիշեցրեց, որ իրենց առաջարկի բովանդակությունն այն է, որ 100 հազար դրամ պետք է տրամադրվեր 500 հազար ընտանիքներին, եւ պետք է մեկ ամսվա հավելյալ թոշակ տրամադրվի 470 հազար թոշակառուներին:

YEREVAN. – We believe that 100 billion drams should be spent for May and June. In other words, in May, 100 billion drams should be injected into the economy in order to provide financial support to the Armenian citizens. Edmon Marukyan, chairman of the opposition Bright Armenia party and head of the Bright Armenia faction in parliament, mentioned this in a video posted on his Facebook page.
"During these days, we have constantly proved that there is [that] money," Marukyan stated, in particular. “The additional income that the state has is about 380 billion drams. There is definitely 100 billion drams of free money there.”
He recalled that the content of their proposal was that 100 thousand drams would be provided to 500 thousand families, and an additional one-month pension would be provided to 470 thousand pensioners.