Ամերիկայի հայկական ասամբլեան շնորհակալություն է հայտնել Մինեսոտա նահանգի սենատոր Մերի Քիֆմեյերին, որը դարձել է Արցախի անկախության ճանաչման մասին բանաձեւի հեղինակը: Այս մասին Ամերիկայի հայկական ասամբլեան հայտնել է իր Facebook-յան էջում:
Ըստ Ասամբլեայի՝ բանաձեւը կարեւոր խորհրդանշական ժեստ է, որը ճանաչում եւ աջակցում է Արցախի ժողովրդի կյանքի, ինքնակառավարման եւ ազատության ու անվտանգության, ինչպես նաեւ իր հարեւանների հետ խաղաղության մեջ բարգավաճելու հիմնական իրավունքները:
Բանաձեւը նաեւ հիշեցում է այն մասին, որ ԱՄՆ այնպիսի նահանգները, ինչպես՝ Կալիֆոռնիան, Ջորջիան, Հավային, Լուիզիանան, Մենը, Մասաչուսեթսը, Միչիգանը եւ Ռոդ Այլենդը ճանաչել են Արցախի Հանրապետության անկախության մասին բանաձեւը, նշում է Ասամբլեան:

Armenian Assembly in America has thanked Minnesota State Senator Mary Kiffmeyer (R-30) for authoring Senate resolution, S.R. 197, recognizing Artsakh’s independence, Armenian Assembly of America reported.
“The Armenian Assembly of America thanks Minnesota State Senator Mary Kiffmeyer (R-30) for authoring Senate resolution, S.R. 197, recognizing Artsakh’s independence.
The resolution is a welcome and important symbolic gesture that acknowledges and supports the basic human rights of the people of Artsakh to live, self-govern, and prosper freely and securely, and at peace with her neighbors.
The resolution also serves as a reminder that the States of California, Georgia, Hawaii, Louisiana, Maine, Massachusetts, Michigan, and Rhode Island have recognized the independence of the Republic of Artsakh,” the Assembly wrote on its Facebook.