Ես Արգիշտի Քյարամյանին չեմ ճանաչում, չգիտեմ իր ունակությունները, բայց գիտեմ, որ ի պաշտոնե ԱԱԾ ղեկավարը Հայաստանում վարչապետն է: Այս մասին, այսօր՝ մայիսի 6-ին, ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում նշեց ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով Արգիշտի Քյարամյանին ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ նշանակելուն:
«Սերժ Սարգսյանն այդպես է գրել Սահմանադրությունը Հրայր Թովմասյանի հետ: Ոստիկանապետն էլ է վարչապետը, հետեւաբար, եթե ինքը որոշել է, որ այդ մարդուն էդտեղ նշանակի, ուրեմն մի բան գիտի, ճիշտ է արել իր տեսանկյունից: Էդ մարդուն է վստահում, նշանակել է»,-ասաց նա՝ հիշեցնելով, որ իրենք ժամանակին ասում էին, որ պետք է ԱԱԾ-ի ու ոստիկանության ղեկավարների պաշտոնները դարձնել քաղաքական:
Հիշեցնենք, որ Արգիշի Քյարամյանը 2 օր առաջ նշանակվեց Քննչական կոմիտեի նախագահի տեղակալ, իսկ մեկ օր անց ազատվեց ու նշանակվեց ԱԱԾ տնօրենի տեղակալ:

Я не знаком с Аргишти Кярамяном, ничего не знаю о его способностях, но знаю то, что главой Службы национальной безопасности в Армении на деле является премьер-министр. Об этом заявил в беседе с журналистами 6 мая глава партии «Светлая Армения», руководитель ее парламентской фракции Эдмон Марукян, говоря о назначении Аргишти Кярамяна заместителем директора СНБ республики.
«Серж Саргсян так написал Конституцию вместе с Грайром Товмасяном. И начальником Полиции является премьер-министр. Если глава кабмина решил назначить этого человека на данную должность, то, значит, он что-то знает, правильно сделал со своей точки зрения. Он доверяет этому человеку, вот и назначил», - сказал Марукян, напомнив о том, что в свое время «СА» говорила, что должности глав СНБ и Полиции надо сделать политическими.
Напомним, что Аргишти Кярамян два дня назад был назначен на должность замглавы Следственного комитета Армении, а через день его освободили с этого поста, назначив на должность замдиректора СНБ. Первое назначение было сделано для формального обеспечения стажа работы в правоохранительных органах.