Ռուսաստանի Դաշնության հետ Հայաստանի համագործակցությունը բավական հագեցած օրակարգ ունի եւ մեր արտաքին քաղաքականության գերակա ուղղություններից է։ Այս մասին ԱԺ նիստում մայիսի 6-ին հայտարարեց արտգործնախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։
Նա, մասնավորապես, նշեց, որ տվյալ համագործակցությունը իր մեջ ներառում է մի շարք ոլորտներ՝ սկսած քաղաքականությունից եւ անվտանգության ոլորտից, վերջացրած մշակույթի ոլորտով։
«Մենք շարունակում ենք ակտիվ համագործակցությունը մեր ռուս գործընկերների հետ՝ բոլոր ոլորտներում։ Այո, մենք ունենք որոշակի հարցեր, սակայն եթե դրանք չլինեին, դա կնշանակեր, որ կան ավելի խորը խնդիրներ։ Դրանք շատ կարեւոր ռազմավարական հարաբերություններ են»,- ընդգծեց Մնացականյանը։
Նախարարը նաեւ նկատեց, որ կողմերը համագործակցում են տարբեր միջազգային հարթակներում, եւ անկասկած, յուրաքանչյուր կողմն ունի իր առաջնահերթությունները։
«Մենք մեր ռուս գործընկերների հետ շարունակում ենք համագործակցությունը՝ ի շահ երկու երկրների ժողովուրդների»,- ամփոփեց նախարարը։

The cooperation of Armenia with Russia has a very rich agenda and is one of the priority areas of our foreign policy, Armenian FM Zohrab Mnatsakanyan said Wednesday at the parliament.
According to him, this cooperation includes a number of areas, ranging from politics and security, and ending with the culture.
"We continue active cooperation with our Russian colleagues in all areas," he noted adding that these are very important strategic relations."
The Minister also noted that the parties cooperate on various international platforms, and, of course, each side has its own priorities.
“We continue our cooperation with our Russian colleagues for the benefit of the peoples of the two countries,” the FM summed up.