Հաղթանակի տոնի, Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման 28-րդ տարեդարձի կապակցությամբ Նախագահ Բակո Սահակյանն ստորագրել է հրամանագրեր պարգեւատրելու մասին:
Պաշտպանության բանակի մի խումբ զինծառայողներ եւ Արցախյան ազատամարտի վետերաններ պարգեւատրվել են պետական բարձր պարգեւներով` Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում ցուցաբերած արիության ու խիզախության, հայրենիքի պաշտպանության գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար:
Ակտիվ ու բեղմնավոր աշխատանքի, Արցախի Հանրապետության զարգացման եւ անվտանգության ապահովման գործում ունեցած նշանակալի ավանդի համար պետական բարձր պարգեւների եւ կոչումների են արժանացել պետական համակարգի եւ տարբեր ոլորտների մի խումբ երախտավորներ:

Президент Арцаха Бако Саакян подписал указы о награждении по случаю Дня Победы, 28-летия создания Армии обороны Республики Арцах и освобождения города Шуши.
Группа военнослужащих Армии обороны и ветеранов Арцахской освободительной войны была награждена высокими государственными наградами за мужество и отвагу, проявленные в ходе боев по защите родины, значительный вклад в дело защиты родины.
Группа представителей государственной системы и разных сфер жизнедеятельности республики была удостоена высоких государственных наград и званий за активную и плодотворную работу, значительный вклад в дело развития и обеспечения безопасности Республики Арцах.