Հեղափոխությունը ոչ միայն չի ավարտվել, այլ այն գտնվում է ակտիվ շրջանում։ Այս մասին այսօր՝ մայիսի 7–ին, ԱԺ ամբիոնից ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Վիկտոր Ենգիբարյանը։
«Հայաստանը 2019 թվականը ամփոփեց վերջին տասնամյակի համար ռեկորդային տնտեսական աճով եւ պետական բյուջեն 2017 թվականի համեմատ աճեց 43 տոկոսով։ Հայաստանում փակվել է օլիգարխիայի էջը, նախկին օլիգարխներից շատերը, որոնք 2–3 տարի առաջ նստած էին այս դահլիճում կամ վերադարձել են օրինականության դաշտ, վճարում են հարկեր, առնվազն հավասար են մյուս բոլոր քաղաքացիներին, իսկ ոմանք հետապնդվում են օրենքի կողմից»,– ասաց նա։
պատգամավորի խոսքով՝ մեծ ձեռքբերումներ ունենք նաեւ ռազմական ոլորտում. «Հայաստանն այս ընթացքում ձեռք է բերել աննախադեպ քանակ եւ որակի զինտեխնիկա, երկրում մեկնարկել է ռազմական տեխնիկայի արտադրություն, բանակում տեղի են ունեցել հեղափոխական փոփոխություններ։ Ներքաղաքական բոլոր փոփոխություններն անդրադարձել են Հայաստանի հեղինակության վրա։ Հայաստանն այժմ ընկալվում է, որպես բարձր սյուբեկտայնություն ունեցող պետություն, որը ոչ թե առաջնորդվում է «իզմ»–երով կամ «պրո»–ներով, այլ սեփականերկրի ու ժողովրդի երկարաժամկետ շահերով, պետությունների նկատմամբ փոխադարձ հարգանքով եւ ինքնիշխանության բարձր գիտակցումով»։
Նրա խոսքով քաղաքականությունն այլեւս երեսպաշտություն չի ենթադրում. «Քաղաքականություն կոչվածն, այլեւս ներքին բզկրտոցների, ինտրիգներ, երեսպաշտություն, թիմերի բաժանում ու իրար միս կրծել չի ենթադրում։ Քաղաքականությունն այլեւս անբարոյականություն չէ»։
Նրա խոսքով՝ միայն երեկ ընդունել են 3 օրենք, որոնք փոխելու են քաղաքացիների կյանքը. «Կերի մասին օրենքը բարձրացնելու է՝ մսի, կաթի ու այլ սննդամթերքների որակը։ Լիզինգի օրենքը, որը մեր քաղաքացիներին եւ գործարարներին մեծ հնարավորություններ է տալու գնելու՝ ավտոմեքենա, անշարժ գույք եւ այլն։ կան նաեւ օրենքներ, որոնք դեռ չստորագրված, ուժի մեջ չմտած, արդեն հրաշքներ են գործում, օրինակ մենք վերջին 1 ամսվա ընթացքում դիտարկում ենք, թե ինչպիսի սրացումների տեղիք է տվել ապօրինի գույքի բռնագանձման մասին օրենքը»։

YEREVAN. – Not only has the revolution in Armenia not ended, but it is in an active period. Viktor Yengibaryan, a member of the majority My Step faction, said this Thursday from the parliament rostrum.
"Armenia summed up 2019 with record economic growth for the last decade, and the state budget grew by 43% compared to 2017," he said. "The chapter of the oligarchy is closed in Armenia."
According to the MP, Armenia has made great achievements in the military sphere, too. "During this period, Armenia has acquired an unprecedented amount and quality of military equipment, production of military equipment has started in the country, revolutionary changes have taken place in the army," he said. "All domestic political changes have reflected on Armenia's standing. Armenia is now perceived as a state with high subjectivity.”
As per Yengibaryan, politics in Armenia no longer implies hypocrisy. "Politics is no longer immorality [in the country]," he added, in particular.
According to him, three laws were adopted on Wednesday, which will change the lives of Armenia’s citizens. "The law on feed will increase the quality of meat, milk, and other food products," he explained. "The leasing law, which will give our citizens and businessmen great opportunities to buy cars, real estate, etc. There are also laws that already work miracles that have not yet been signed, entered into force. For example, over the past month, we have been monitoring what exacerbations the law on confiscation of illegal property has caused.”