«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունն անդրադարձել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանի՝ լրագրողների հետ ունեցած հարցուպատասխանին, որը հաջորդել է այսօր խորհրդարանում տեղի ունեցած ծեծկռտուքին: «Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունն այս առիթով գրել է.
«Այսօր` մայիսի 8-ին, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ հարցուպատասխանի ժամանակ Անդրանիկ Քոչարյանը, պատասխանելով «Ազատություն» ռադիոկայանի լրագրողի հարցին` կապված վարչապետի այն խոսքին, որ «իշխանությունն ամեն օր դառնում է բռնության զոհ սերժական, քոչարյանական հանցավոր բանդայի և նրանց խորհրդարանական սպասարկուների կողմից», ասաց. «Ավելի ընդհանրական գնահատական տվեց վարչապետ Փաշինյանը, և մենք ամեն օր դա տեսնում ենք տարբեր դրվագներով: Էնպես որ, ես չեմ էլ մանրանում, դրանց գնահատականներից, ամբողջացրած, թե ինչ պատկեր է և սադրանքների ինչպիսի համախմբված գործընթաց է սկսվել, բոլորդ էլ տեսնում եք: Էստեղ (խմբ.՝ հայացք է նետում լրագրողներից մեկի բեյջին) կան հեռուստաընկերություններ, որոնք մասնակից են նաև էդ ամեն բոլոր գործողություններին»:
Այնուհետև Անդրանիկ Քոչարյանը նշեց, որ խոսքը 5-րդ ալիքի մասին է:
Սա իշխող խմբակցության պատգամավորի հերթական վիրավորական արտահայտությունն է լրագրողների հասցեին: Մենք բազմիցս կոչ ենք արել պարոն Քոչարյանին մնալ կոռեկտության սահմաններում, քանի որ նման պահվածքը հարիր չէ պաշտոնյային:
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը հորդորում է Անդրանիկ Քոչարյանին զերծ մնալ լրագրողների հասցեին գնահատատականներ հնչեցնելուց, զսպել անձնական հակակրանքները»:

Media Advocate initiative has urged My Step ruling bloc MP Andranik Kocharyan to refrain from showing personal dislikes.
On May 8, during a question-and-answer session with journalists in the National Assembly, Andranik Kocharyan, in response to a question by RFE/RL’s Amenian Service reporter, related to Prime Minister’s statement that “the government is becoming a victim of every-day violence by Serzh Sargsyan and Kocharyan-related criminal gang and their parliamentary servants”, noted: “Prime Minister Pashinyan gave a more general assessment, which we see every day in different episodes. So, I’m not going to go into details or assessments, you all can see the complete picture of what kind of a united process of provocations has started. Here (ed., Taking a look at the badge of one of the journalists) there are TV companies that are involved in all these actions.” Then Andranik Kocharyan mentioned that he is talking about the 5th channel.
This is yet another insult towards journalists uttered by the ruling party representative. We have repeatedly urged Mr. Kocharyan to remain within the limits of correctness, as such behavior is inappropriate for an official.
Media Advocate initiative urges Andranik Kocharyan to refrain from commenting on journalists and to refrain from showing personal dislikes.