ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ մայիսի 12-ին, կազմել է 487.15 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ աճել է 1.13 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 527.05 դրամ (աճել է 0.84 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 600.56 դրամ (նվազել է 0.45 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.63 դրամ (աճել է 0.04 դրամով)։
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 241.9 դրամ, ոսկի՝ 26,668.87 դրամ, պլատին՝ 11,856.31 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 487.15/$1 in Armenia on Tuesday; this is up by AMD 1.13 from Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was 527.05 (up by AMD 0.84), that of one UK pound totaled AMD 600.56 (down by AMD 0.45), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.63 (up by AMD 0.04) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 241.9, AMD 26,668.87 and AMD 11,856.31, respectively.