Կենտրոնական բանկի մոտից այսօր՝ մայիսի 13-ին, բողոքի ակցիա իրականացրած քաղաքացիներից մեկին՝ Մանուել Մանուկյանին ոստիկանները բերման են ենթարկել։
Ոստիկանությունից NEWS.am-ին հայտնեցին, որ նրան բերման են ենթարկել 11։ 40-ին՝ վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ 182-րդ հոդվածով արարք կատարելու համար։
Նշենք, որ այսօր ակցիայի ամբողջ ընթացքում ոստիկանները՝ պատճառաբանելով արտակարգ դրության հանգամանքը, քաղաքացիներին հորդորում էին դադարեցնել այն, պահպանել սոցիալական հեռավորությունը։
Հիշեցնենք, որ ԿԲ-ի դիմաց այսօր երրորդ օրն էր արդեն՝ բողոքի ակցիա էին անում մի խումբ քաղաքացիներ՝ բողոքելով բանկային համակարգի, վարկային կազմակերպությունների դեմ՝ մասնավորապես խնդրահարույց համարել նրանց կողմից տրամադրված վարկերի տարեկան տոկոսադրույքները։ Քաղաքացիներն այսօր ԿԲ նախագահին ուղղված դիմում հանձնեցին։ Նախօրեին ակցիայի մասնակիցներից մի քանիսը նույնպես բերման են ենթարկվել ոստիկանության հետ բախումից հետո։

Активиста акции протеста против грабительских процентов кредитных организаций Мануэла Манукяна опять подвергли приводу.
Как сообщили Новости Армении - NEWS.am в пресс-службе полиции, молодой человек подвергнут приводу за нарушение статьи 182 кодекса об административных правонарушениях.
Пока шла акция, полицейские пытались урезонить ее участников, призывая прекратить акцию в период ЧП или хотя бы соблюдать социальную дистанцию.
Напомним, что акции проходят уже третий день. Сегодня ее участникам удалось передать обращение к руководству ЦБ. В ходе вчерашней акции несколько человек, в том числе Манукян, также были подвергнуты приводу.