«Ժողովուրդ» թերթը գրում է․ «Այս տարվա հունվար-մարտ ամիսների արդյունքներով՝ ինքնաթիռով Հայաստանից ավելի շատ ուղեւոր է մեկնել, քան ժամանել: «Ժողովուրդ» օրաթերթը ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի վիճակագրական տվյալներից տեղեկացավ, որ «Զվարթնոց» օդանավակայանով այս տարվա հունվար-մարտ ամիսներին մեկնել է 269 հազար 72, իսկ ժամանել` 257 հազար 639 ուղեւոր: Ասել է թե` այս օդանավակայանով մեկնել եւ չի վերադարձել 11 հազար 433 հոգի: Մասնագետների խոսքերով` ժամանողների թվի նվազումը պայմանավորված է աշխարհը փոթորկած կորոնավիրուսով: Շատերը մեկնել են երկրից եւ սահմանների փակ լինելու պատճառով չեն կարողանում վերադառնալ հայրենիք:
«Շիրակ» օդանավակայանով պատկերը նույնն է. այս օդանավակայանով մեկնել է 14 հազար 209, իսկ ժամանել` 13 հազար 324 ուղեւոր:
Այսինքն` երեք ամիսների ընթացքում այս օդանավակայանով 885 ուղեւոր մեկնել է եւ չի վերադարձել: Հավելենք, որ Ռուսաստանի Դաշնությունից մայիսի 15-ին կվերսկսվեն դեպի Հայաստան կանոնավոր չվերթները: Այս մասին երեկ խորհրդարանում հայտնել էր փոխվարչապետ, արտակարգ դրության իրավական ռեժիմի պարետ Տիգրան Ավինյանը: Հավելենք, որ մարտի 13-ից Ռուսաստանից ՀՀ կառավարության ջանքերով Հայաստան է վերադարձել 2000-ից ավելի քաղաքացի»:

По итогам января-марта этого года, из Армении по воздуху выехало больше людей, чем прибыло. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Согласно статистическим данным Комитета гражданской авиации Армении, из аэропорта «Звартноц» в январе-марте выехало 269 072, а прибыло – 257 639 пассажиров. Через данный аэропорт отбыли и не вернулись 11 433 человек.  По мнению экспертов, снижение количества прибывающих связано с коронавирусом, поразившим мир. Многие покинули страну и не могут вернуться на родину из-за закрытых границ.
Что касается аэропорта «Ширак», то картина такая же. Из этого аэропорта выехали 14 209, а прибыли – 13 324 человека.
Регулярные рейсы в Армению из Российской Федерации возобновятся 15 мая. Об этом вчера в парламенте заявил вице-премьер, комендант Тигран Авинян. Отметим также, что с 13 марта, благодаря усилиям Правительства Армении, из РФ в РА вернулись свыше 2000 граждан», - отмечает издание.