Մարդիկ նախընտրում են իրենց ավանդները ավելի շատ դրամով պահել, նաեւ վարկերը դրամով վերցնել: Այս մասին այսօր՝ մայիսի 16-ին, իր մեծ ասուլիսի ժամանակ նշեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«2019-ին բանկերի կողմից տրված վարկերի դոլարիզացման  մակարդակը կազմել է 53 տոկոսմ, նախորդ տարվա 59 տոկոսի փոխարեն: Ավանդների դոլարիզացման մակարդակը 2019-ին կազմել է 59,3 տոկոս,  նախորդ տարվա 60 տոկոսի փոխարեն: Իսկ 2017-ին այդ ցուցանիշը 62,4 տոկոս է եղել: Սա նշանակում է, որ մարդիկ ավելի ու ավելի շատ են վստահում դրամին:
Ես էլ նույն կերպ եմ վարվում. վերջերս իմ «Հունդաի» մակնիշի ավտոմեքենան վաճառեցի եւ դրանից ստացված գումարը պհում եմ բանկում դրամով:

People prefer to keep their deposits in drams more and take out loans in drams, said Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan during his big press conference on Saturday.
"In 2019, the level of dollarization of loans provided by banks amounted to 53%, instead of 59% compared to the previous year. The level of dollarization of deposits in 2019 was 59.3 percent, instead of 60 percent. In 2017, the figure was 62.4 percent. This means that more and more people trust the dram," he noted. "I do the same. I recently sold my Hyundai and keep the money from it in the bank in drams."