ՀՖՖ նախկին նախագահ, նախկին պատգամավոր Ռուբեն Հայևապետյանի փաստաբան Ամրամ Մակինյանը Ֆեյսբուքի իր էջում գրում է.
«Մեղադրյալը՝ տուժող, տուժողը՝ մեղադրյալ...
Ահա թե ինչպես են կախարդական փայտիկի օգնությամբ դատավարական կարգավիճակները փոփոխության ենթարկվում...
Քննչական կոմիտեի «հատկապես կարևոր գործեր» քննող քննիչները ջանք չեն խնայում, որ հանցագործությունից տուժած Ռուբեն Հայրապետյանի որդի Ռաֆիկ Հայրապետյանը դառնա մեղադրյալ, իսկ իրական մեղադրյալը՝ տուժող...
Ինչումն է հարցը... տարիներ առաջ Ռաֆիկ Հայրապետյանին պատկանող ընկերության տնօրենն առանց նրա գիտության և թույլտվության՝ խարդախությամբ, ընկերության անվամբ ստացել է տասնյակ միլիոնների հասնող վարկ, գումարը կանխիկացրել և ծախսել անձնական կարիքների համար...
Պարզ մի իրավիճակ...
Եվ հիմա, փոխարենը «հատկապես կարևոր գործերով» զբաղվող քննիչները քննեն այդ փաստը և իրերն իրենց անուններով կոչեն, գնահատական տան առերևույթ հանցանքի կատարմանը, միջոցներ ձեռնարկեն արտերկրում գտնվող մեղադրյալին ՀՀ վերադարձնելու և արդարադատության առջև կանգնեցնելու համար, լծվել են հայտնի պերսոնաժի հատկապես կարևոր իղձերի իրականացմանը՝ ամեն գնով Ռուբեն Հայրապետյանից վրեժ լուծելուն...
Նոր բան ասած չեմ լինի, երբ փաստեմ, որ դարերի պատմություն ունեցող մեր գեներում երբևէ չի եղել ծնողի նկատմամբ ունեցած քենը որդուց հանելու մոլուցքը...

Football Federation of Armenia former president and ex-MP Ruben Hayrapetyan's lawyer Amram Makinyan has made a post on his Facebook page.
"The accused is the victim, the victim is the accused... This is how the judicial statuses are being changed [in Armenia] with the help of a magic wand...
Investigators investigating the ‘especially important cases’ of the Investigative Committee spare no effort for Rafik Hayrapetyan, the son of Ruben Hayrapetyan, who suffered from the crime, to become an accused, whereas the real accused to become a victim...
What is the issue... years ago, the director of the company belonging to Rafik Hayrapetyan, without his knowledge and permission, fraudulently received a loan of tens of millions in the name of the company, cashed the money and spent it for personal needs...
And now, the investigators dealing ‘especially those involved in important cases’ (…) are engaged in the realization of the well-known character’s especially important dreams: taking revenge on Ruben Hayrapetyan at any cost...,” the attorney wrote, in particular.