Ճիշտ կլինի, որ օգտատերը հարցն ուղարկի Սամվել Ալեքսանյանին կամ նրա օգնական Արմանին, նրանք ավելի շուտ կկարողանան պատասխանել այս հարցին։ Այս մասին «Ազատություն» ռադիոկայանի եթերում «Ֆեյսբուքյան ասուլիս» ծրագրին ասել է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Հրաչյա Հակոբյանը՝ պատասխանելով օգտատերերից մեկի հարցին․ «Ճիշտ է, որ Սամվել Ալեքսանյանը ընտրությունների ժամանակ ձեզ աջակցել է»․
«Իսկ եթե ավելի լուրջ, եթե հարցն ուղղված էր ինձ, ապա ես գոնե պետք է իմանամ դրա մասին՝ Սամվել Ալեքսանյանն ինձ օգնել է, թե ոչ։ Ես չգիտեմ, որ ինձ օգնել է, հետեւաբար կարող եմ ասել, որ չի օգնել»։
Հրաչյա Հակոբյանը պարզաբանել է, որ վերջին անգամ ԱԺ ընտրություններից առաջ է  տեսել նրան․
«Երբ նա եւ ես պատգամավոր էինք, ծանոթացել ենք, շփվել ենք, զրուցել ենք քաղաքապետարանի հետ կապված ինչ-որ գործով, գործնական էին շփումները։ Հետո էլ չեմ տեսել», ասել է ԱԺ պատգամավորը։

During an interview on Azatutyun Radio’s “Facebook news conference” show, deputy of the My Step faction of the National Assembly of Armenia Hrachya Hakobyan answered a Facebook user’s question whether businessman and former MP Samvel Aleksanyan had helped him during the parliamentary elections, to which Hrachya Hakobyan responded by saying it would be better to ask Samvel Aleksanyan or his assistant since he doesn’t know that Samvel Aleksanyan had helped him.
Hrachya Hakobyan clarified that the last time he saw Samvel Aleksanyan was before the parliamentary elections in 2018.
“When he and I were deputies, we met and talked about a particular task related to the municipality. I never saw him again,” the MP said.