«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Երեկ տեղի է ունեցել Ազգային ժողովի 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի հանգամանքները քննող հանձնաժողովի նիստը, որին երկրորդ անգամ հրավիրվել էր ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի խորհրդական Արշակ Կարապետյանը, որը 2016 թվականի ապրիլյան պատերազմի ժամանակ զբաղեցնում էր  Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի հետախուզական վարչության նախկին պետի պաշտոնը, ապա ազատվել էր Սերժ Սարգսյանի հրամանով:
«Ժողովուրդ» օրաթերթի տեղեկություններով, Կարապետյանին երկրորդ անգամ հանձնաժողով հրավիրելու պատճառները թաքնված են Սերժ Սարգսյանի այցի հետ: Բանն այն է, որ ապրիլի 16-ին հանձնաժողովի նիստում Սերժ Սարգսյանը խոսել էր նաև հակահետախուզության մասին և հանձնաժողովին նոր տեղեկություն է տրամադրել այդ օրերի իրադարձությունների հետ կապված, ինչի համար էլ հանձնաժողովականների մոտ շատ հարցեր են առաջացել և նրանք որոշել են կրկին հանձնաժողով հրավիրել Կարապետյանին:
Մենք տեղեկացանք, որ երեկվա հանդիպման ժամանակ նրանից հետաքրքրվել են Սերժ Սարգսյանի նոր հայտարարությունների շուրջ և պարզաբանումներ պահանջել, ինչին ի պատասխան վերջինս շատ պատրաստական ներկայացրել է տեղի ունեցածը և պատասխանել հարցերին:
«Ժողովուրդ» օրաթերթը տեղեկացավ, որ հանձնաժողովի անդամների համար շատ մեծ դժգոհության տեղիք է տվել, որ արդեն երրրոդ նիստն է՝ ինչ բացակայում են «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գևորգ Գորգիսյանն ու Ռուբիկ Ստեփանյանը: Հանձնաժողովականներից շատերի կարծիքով, այս հանձնաժողովի նիստը քաղաքական բնույթ չի կրում, անվտանգության հարցերի համար է ստեղծված և բոլորի համար տարակուսելի է եղել ընդդիմադիրների նման պահվածքը»:

YEREVAN. – Zhoghovurd daily of the Republic of Armenia (RA) writes: The sitting of the National Assembly committee examining the circumstances of the April 2016 war was convened yesterday to which RA Prime Minister Nikol Pashinyan’s adviser Arshak Karapetyan, who was holding the office of former head of the Intelligence Department of the General Staff of the Armed Forces during the April 2016 war, then he was dismissed by [then President] Serzh Sargsyan's order, was invited for the second time.
According to Zhoghovurd daily’s information, the reasons for inviting Karapetyan to the committee for the second time are hidden in Serzh Sargsyan's [recent] visit [to this committee]. The thing is that at the April 16 sitting of the committee, Serzh Sargsyan had spoken about counterintelligence, too, provided the committee with new information about the events of those days, and because of which many questions arose among the committee members, and they decided to invite Karapetyan to the committee again.
We learned that during yesterday's meeting they asked him about Serzh Sargsyan's new statements and demanded clarifications, in response to which he very willingly presented what had happened and answered the questions.