Մայիսի 19-ին ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը խորհրդակցություն է անցկացրել ԶՈւ և ԶՈւ ԳՇ ղեկավար կազմի հետ:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ խորհրդակցության ընթացքում ամփոփվել են մայիսին կատարված աշխատանքները, զեկուցվել է 2020 թվականի ծրագրով նախատեսված հիմնական միջոցառումների ընթացքի, դրանց կատարման ժամանակ ի հայտ եկած խնդիրների, ինչպես նաև գնումների գործընթացին վերաբերող հարցերի մասին:
Գեներալ-լեյտենանտ Արտակ Դավթյանը պատասխանատու ստորաբաժանումների ղեկավարներին հանձնարարականներ է տվել արձանագրված թերությունների շտկման, ծրագրված աշխատանքների լիարժեք կատարման և համավարակի տարածման դեմ ուղղված կանխարգելիչ միջոցառումների խստիվ պահպանման վերաբերյալ:

Chief of the General Staff of the Armed Forces of Armenia, Lieutenant General Artak Davtyan today convened a consultation with the leaderships of the Armed Forces and the General Staff of the Armed Forces.
As reported the Ministry of Defense, the activities completed in May were summed up, and the course of implementation of the main actions envisaged by the plan for 2020, the problems that have emerged during implementation and issues related to procurement were reported during the consultation.
Lieutenant General Artak Davtyan assigned the heads of the relevant subdivisions to fix the recorded shortcomings, fully complete the planned activities and strictly adhere to the preventive measures targeted against the spread of the coronavirus pandemic.