Մայիսի 19-ին տեղի ունեցավ Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի տեսակոնֆերանսը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա), Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ), ինչպես նաեւ ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ։ Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ-ի լրատվությունից։
Հայաստանի ԱԳՆ ղեկավարը եւ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները մտքեր փոխանակեցին վերջին տեսակոնֆերանսից հետո տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ: ՀՀ ԱԳ նախարարը կարեւորեց համավարակի պայմաններում ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ մշտական շփումների պահպանումը:
Զրուցակիցները դիտարկեցին նաեւ կորոնավիրուսի համավարակի տարածմամբ պայմանավորված սահմանափակումների վերացումից հետո տարածաշրջան համանախագահների այցերի իրականացման եւ նախարարական մակարդակով հանդիպումների անցկացման հեռանկարները:

Minister of Foreign Affairs of Armenia Zohrab Mnatsakanyan today held a video conference with OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov (Russia), Stephane Visconti (France) and Andrew Schoffer (USA), as well as Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office Andrzej Kasprzyk, as reported the news service of the Ministry of Foreign Affairs.
The Armenian foreign minister and the OSCE Minsk Group Co-Chairs exchanged views on the developments that unfolded in the region following the last video conference, and Minister Mnatsakanyan attached importance to the maintenance of ongoing interactions with the OSCE Minsk Group Co-Chairs during the coronavirus pandemic.
The interlocutors also considered the prospects for the visits of the Co-Chairs to the region and ministerial meetings after the restrictions set due to the coronavirus pandemic are lifted.