Մայիսի 19-ին բանակի «Տիգրանակերտ» զորավարժարանում փորձարկման եզրափակիչ փուլը հաջողությամբ հաղթահարել է Արցախի հանրապետության և ՊԲ-ի համապատասխան մասնագետների կողմից նախագծված ու արդիականացված հարվածային անօդաչու թռչող սարքը:
Արցախի ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ այն գործում է տեղորոշման տարբեր տեխնկական միջոցներից անկախ, ունի խուսավարման ու կրակային խոցման բարձր հնարավորություններ, տեխնիկական բնութագրերով չի զիջում առաջատար երկրների նմանատիպ սարքերին և կառավարվում է հեշտությամբ:
Առաջիկա ամիսներին հարվածային անօդաչու թռչող սարքերը կմտնեն սերիական արտադրության փուլ և իրենց լիարժեք տեղը կզբաղեցնեն ԱՀ պաշտպանական համակարգում:
Փորձարկումներին հետևել են ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար գեներալ-մայոր Ջալալ Հարությունյանն ու բարձրաստիճան այլ զինվորականներ:

STEPANAKERT. – The assault drones, which were designed and updated by the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Republic and its Defense Army’s relevant specialists, on Tuesday successfully passed the final stage of their tests.
These drones operate independently of various technical means of locationing, have a high capacity of evasion and firing, their technical characteristics are not inferior to the similar devices of leading countries, and are easily guided, the Artsakh Defense Ministry informed Armenian News-NEWS.am.
In the coming months, these drones will enter the serial production phase and take their place in the defense system of Artsakh.