Կոչ եմ անում «փչացած հեռախոսի» ենթակառուցվածքի միջոցով կեղծ լուրեր չտարածել կորոնավիրուսի մասին: Այս մասին կառավարության նիստի ժամանակ հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը
«Ասում են՝ կառավարությունը մարդկանց փող է տալիս, որ համաձայնեն դառնալ կորոնավիրուսի պացիենտ: Կառավարության տված բոլոր տեղեկությունները եւ գնահատականները օբյեկտիվ եւ համապատասխանում են իրականությանը: Այն գնահատականները, որոնք փոխվում են, կապված են նոր պրակտիկայի ձեռք բերման հետ: Այսօր  չկա երկիր, որ կարող է ասել, որ 100 տոկոսով ճանաչում է վիրուսը, գիտի նրա բոլոր պարամետրերը եւ գիտելիքի վերանայման անհրաժեշտություն չկա:
Ինձ համար կորոնավիրուսի դեմ պայքարի մի գերարդյունավետ միջոց կա, դա անհատական պատասխանատվությունն է: Այո, մեր կառավարության գաղափարախոսությունն է, որ մենք պետք է այս հարցերը պետք է լուծենք անհատական պատասխանատվության շրջանակում, այդ թվում յուրաքանչյուր պաշտոնյայի անհատական պատասխանատվության շրջանակներում:  Խնդրում եմ՝ բոլորս մաքսիմալ լրջությամբ վերաբերվենք, հակառակ դեպքում մենք նոր ցնցումների առաջ կկանգնենք»,-ասաց նա:

YEREVAN. – I urge not to spread fake news about the coronavirus. Prime Minister Nikol Pashinyan stated this during Thursday’s Cabinet meeting of the government of Armenia.
"All the information and assessments given by the government are objective and true. The assessments that are changing are related to the acquisition of a new practice. Today, there is no country that can say that it recognizes the virus 100 percent, knows all its parameters, and there is no need to review knowledge.
For me, there is a very effective way to fight coronavirus; it is individual responsibility. Yes, the ideology of our government is that we must resolve these issues within the framework of individual responsibility, including within the framework of the individual responsibility of each official. I ask us all to treat [this matter] with the utmost seriousness. Otherwise, we will face new shocks," the PM added.