ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գործով նախնական դատական նիստը նշանակվել է հունիսի 23-ին՝ ժամը 14։00-ին։ Այս մասին տեղեկանում ենք Դատական-տեղեկատվական համակարգից։
Գործը քննելու է դատավոր Տիգրան Գրիգորյանը։
Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը նոր հայցադիմում է ներկայացրել ընդդեմ Նիկոլ Փաշինյանի՝ զրպարտության համար:
Հայցի պատճառը քարոզարշավի ժամանակ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարություններն են առ այն, որ 2,4 մլրդ դոլարով պետք է ավելանա պաշտպանության բյուջեն, որից 1,2 մլրդը պետք է վերադարձվի թալանված գումարը եւ այդ հայտարարության ժամանակ հնչել է Ռոբերտ Քոչարյանի անունը:

YEREVAN. – The preliminary court hearing of the case of second President of the Republic of Armenia Robert Kocharyan v. Prime Minister Nikol Pashinyan is scheduled for June 23. We are informed about this from the judicial information system.
To note, Kocharyan, who is currently in custody, has filed a new lawsuit against Pashinyan for defamation. The reason for the lawsuit is Nikol Pashinyan's statements during the campaign that the country’s defense budget should be increased by $2.4 billion, of which $1.2bn of stolen money should be returned, and during that statement, Robert Kocharyan was mentioned.