Մայիսի 22-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն անակնկալ ստուգայցով եղել է զինված ուժերի զրահատանկային զորամասերից մեկում:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Դավիթ Տոնոյանը հետևել է մարտական պատրաստության պլանով նախատեսված միջոցառումների իրականացմանը և զորամասում ընթացող սեզոնային սպասարկման աշխատանքներին:
Զորամիավորման և զորամասի հրամանատարները պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարին զեկուցել են անձնակազմի ֆիզիկական, մարտական ու բարոյահոգեբանական պատրաստության մակարդակի, առաջադրված խնդիրների կատարման, ինչպես նաև ճամբարային հավաքի շրջանակում նախորդ օրն անցկացված մարտական հրաձգությամբ զորավարժության արդյունքների մասին:
Անակնկալ ստուգայցի շրջանակում Դավիթ Տոնոյանի հրամանով զորամասում հայտարարվել է ուսումնական տագնապ, ստուգվել է զրահատեխնիկայի և զինծառայողների մարտական պատրաստության աստիճանն ու մարտական տարբեր խնդիրների կատարման պատրաստականությունը:

Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan today paid a surprise inspection visit to one of the armored groups of the armed forces.
As reported the Ministry of Defense, Davit Tonoyan followed the implementation of actions envisaged by the combat readiness plan and the works for seasonal service at the military unit.
The commanders of the military formation and military unit reported on the level of physical, combat and moral-psychological readiness of the personnel, completion of the tasks set, etc.
During the visit, Davit Tonoyan ordered to announce a training alarm, checked the level of combat readiness of the armored equipment and military servicemen and the willingness to complete various military tasks.