Հերթական հարձակումն է տեղի ունեցել փաստաբանի ընտանիքի վրա` նրա փաստաբանական գործունեությամբ պայմանավորված: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԼՀԿ պատգամավոր Անի Սամսոնյանը։
«Հերթական հարձակումն է տեղի ունեցել փաստաբանի ընտանիքի վրա` նրա փաստաբանական գործունեությամբ պայմանավորված:
Փաստաբանների եւ նրանց ընտանիքների նկատմամբ հարձակումները, վիրավորանքները եւս այս իշխանության ձեռքբերումն են:
Կառավարության 2019 թվականի ծրագրի մեջ ասված էր, որ քայլեր կձեռնարկվեն փաստաբանության ինստիտուտի պաշտպանության համար: Դրանք ոչ միայն չեն ձեռնարկվել, այլեւ վերջերս մերժվեց նույնիսկ քննարկել փաստաբանի աշխատանքի խոչընդոտման քրեականացման մեր նախագիծը:
Դուք կհարցնեք` ինչու՞:
Որովհետեւ այս իշխանությանը ձեռնտու է քաղաքականացված իրավական գործընթացներում փաստաբանների նկատմամբ վիրավորանքը, սպառնալիքը, հարձակումը, նրանց նվաստացնելը` այդպիսով վնասելով արդար դատաքննությանը եւ վստահորդների իրավունքների որակյալ պաշտպանությանը:
Բայց հիշեք, ամեն ինչ ունի բումերանգի էֆեկտ: Այնպես, ինչպես ատելությունն է այսօր վերադառնում ձեզ, այնպես էլ մի օր ձեզանից շատերը կունենան իրավական օգնության կարիք»:
Նշենք, որ 168.am-ը գրել է, որ երեկ` ցերեկը 16:00-ի սահմաններում, հարձակում է տեղի ունեցել փաստաբան Տիգրան Աթանեսյանի բնակարանի վրա: 4 տղամարդիկ ներխուժել են բնակարան: Փաստաբանը, կայքի տեղեկություններով, տանը չի եղել. բնակարանում են եղել կինն ու անչափահաս երեխաները: Հարձակվողները սպառնալիքներ են տեղացել փաստաբանի հասցեին ու հեռացել:

Deputy of the Bright Armenia Party Ani Samsonyan posted the following on her Facebook page:
The attacks on and offenses against advocates and their families are also the Armenian government’s achievement.
The government’s 2019 Program stated that actions would be taken to protect the advocacy institution, but the government hasn’t taken those actions, and it recently rejected consideration of the Bright Armenia Party’s bill on criminalizing hindrance to the activities of advocates.
Why? It’s because offense against, threats to, attacks on and humiliation of advocates during politicized legal procedures are in favor of this government. However, remember the boomerang effect. There will be a day when most of today’s government officials will need legal aid.”
168.am reported that yesterday at around 4 p.m. an attack was made on the home of advocate Tigran Atanesyan after four men barged into his apartment. According to 168.am, Atanesyan wasn’t home at the time, and the only people in the apartment were his wife and minor children. The attackers had threatened the advocate and left.