Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել Արցախի Հանրապետության նորընտիր նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ: Այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ կառավարության կայքէջը:
Փոխվարչապետը հանդիպման սկզբում շնորհավորել է Արայիկ Հարությունյանին նախագահի բարձր պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով արդյունավետ և արգասաբեր աշխատանք:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է հայկական երկու հանրապետությունների միջև համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում, այդ թվում՝ սոցիալական, ֆինանսական և տնտեսական հարաբերությունների զարգացման ուղղությամբ:
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը և փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը անդրադարձել են կորոնավիրուսային համավարակի հետևանքով ստեղծված սոցիալ-տնտեսական իրավիճակին:
Զրուցակիցները քննարկել են ստեղծված իրավիճակում նախաձեռնված քայլերն ու աջակցության ծրագրերը և երկուստեք կարևորել այդ ուղղությամբ համագործակցության զարգացումը:

Deputy Prime Minister of Armenia Mher Grigoryan today had a meeting with newly elected President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Haroutyunyan, as reported on the website of the Government of Armenia.
At the outset, the Deputy Prime Minister congratulated Arayik Haroutyunyan on assuming the high office of president and wished him success.
During the meeting, the parties discussed the opportunities for expanding the cooperation between the two Armenian republics in sectors of mutual interest.
The interlocutors also touched upon the social and economic situation created as a result of the coronavirus pandemic, discussed the steps taken and support programs undertaken and attached importance to the development of cooperation in this direction.