Հայաստանի Ազգային ժողովի հունիսի 1-ի նիստում պատգամավորները երկրորդ վերջնական ընթերցմամբ հավանություն տվեցին գործող օրենքներում կատարված մի շարք օրենսդրական փոփոխությունների:
Դրանց թվում են՝
Հարկային օրենսգրքում լրացումների կատարելու մասին օրինագիծը (նախաձեռնող՝ Բաբկեն Թունյան, կողմ՝ 113, միաձայն),
«Անասնակերի մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 113, միաձայն),
«Դեղերի մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 114, միաձայն),
Հարկային օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (նախաձեռնող՝ Գեւորգ Պապոյան, կողմ՝ 112, միաձայն),
Հարկային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (նախաձեռնող՝ Կառավարություն, կողմ՝ 114, միաձայն),
Քրեադատավարական օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին օրինագիծը (կողմ՝ 114, միաձայն):
Բացի այդ, պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ հավանություն տվեցին մի շարք այլ օրենսդրական նախաձեռնությունների, այդ թվում՝
«Հանրաքվեի մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 83, դեմ՝ 16),
«Ոստիկանության մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 111, միաձայն),
«Հոգեբուժական օգնության մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթը (կողմ՝ 114, միաձայն):
Սակայն պատգամավորները չաջակցեցին «Պետական կենսաթոշակների մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին օրինագծերի փաթեթին (կողմ՝ 1, դեմ՝ 105):

На заседании Национального Собрания Армении 1 июня во втором и окончательном чтении депутаты одобрили ряд законодательных поправок к действующим законам.
законопроект о внесении дополнений в Налоговый кодекс (инициатор Бабкен Тунян, «за» –  113);
пакет законопроектов о внесении изменений в закон «О корме» и в смежные законы («за»  – 113, единогласно);
законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О лекарствах» («за»  – 114, единогласно);
законопроект о внесении изменений и дополнений в Налоговый кодекс (инициатор – Геворк Папоян, «за»  – 112, единогласно);
законопроект о внесении дополнений в Налоговый кодекс (инициатор – Правительство, 114, единогласно);
законопроект о внесении дополнения в Уголовно-процессуальный кодекс («за» – 114, единогласно).
Кроме того, парламентарии в первом чтении одобрили ряд других законодательных инициатив. В их числе:
пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О референдуме» и в смежные законы («за» – 83, «против»  – 16);
пакета законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О Полиции» и в смежные законы («за» – 111, единогласно);
пакет законопроектов о внесении изменений в закон «О психиатрической помощи» и в смежные законы («за»  – 114, единогласно).
Однако депутаты не поддержали пакет законопроектов о внесении изменений и дополнений в закон «О государственных пенсиях» и в смежные законы («за» 1, «против» – 105).