Թուրքիայի իշխանությունները 118 մարդու՝ հիմնականում զինծառայողների եւ անվտանգության ուժերի աշխատակիցների կալանավորելու օրդեր են տվել իսլամի քարոզիչ Ֆեթուլլահ Գյուլենի շարժման հետ կապերի կասկածանքով, ում երկրի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը մեղադրում է 2016 թվականին պետական հեղաշրջման փորձի կազմակերպման մեջ, փոխանցում է Ahval-ը:
Ստամբուլում ժանդարմերիայի եւ ահաբեկչության դեմ պայքարի վարչության ստորաբաժանումները անցկացնում են կասկածյալների ձերբակալության գործողություններ. նրանցից 94-ը ներկայումս զինվորական ծառայության մեջ են:
Ներկա պահին 35 նահանգներում ձերբակալվել են 72 կասկածյալներ:
Թուրքիայի իշխանությունները չհաջողված պետական հեղաշրջումից հետո մշտական բռնաճնշումներ են անցկացնում ընդդեմ Գյուլենի ենթադրյալ հետեւորդների:

Власти Турции выдали ордера на арест 118 человек, в основном военнослужащих и сотрудников сил безопасности, по подозрению в связях с движением исламского проповедника Фетуллы Гюлена, которого президент страны Реджеп Эрдоган обвиняет в организации попытки государственного переворота 2016 года, передает Ahval.
В Стамбуле подразделения жандармерии и управления по борьбе с терроризмом проводят операции по задержанию подозреваемых - 94 из которых в настоящее время находятся на военной службе.
На данный момент 72 подозреваемых были задержаны в 35 провинциях.
Турецкие власти проводят постоянные репрессии против предполагаемых последователей Гюлена, после неудавшегося государственного переворота.