ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի պաշտպանական թիմը վերաքննիչ բողոք է ներկայացրել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ծառուկյանի փաստաբաններից Սմբատ Մինասյանը։
«Տեղեկացնում եմ, որ մեր պաշտպանյալ Գագիկ Ծառուկյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու միջնորդությունը քննության առնելու մասին Երեւան քաղաքի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի որոշման դեմ ներկայացրել ենք վերաքննիչ բողոք։
Դատարանից խնդրել եք հաստատված համարել հիմնավոր կասկածի բացակայությունը, քննչական ենթակայության եւ առաջին ատյանի դատարանում մեր կողմից բարձրացված մի շարք այլ հարցերի խախտման փաստը»։

Команда защиты лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна подала апелляционную жалобу. Об этом написал на своей странице в Facebook адвокат главы «ПА» Смбат Минасян.
«Сообщаем, что мы подали апелляционную жалобу против решения суда общей юрисдикции первой инстанции города Еревана о рассмотрении ходатайства о применении меры пресечения в виде ареста в отношении нашего подзащитного Гагика Царукяна.
Мы попросили суд считать подтвержденным отсутствие обоснованного подозрения, факт нарушения ряда других вопросов, поднятых нами и суде первой инстанции и в следственном подчинении».