Մոսկվայի հասցեին ամերիկյան ԶԼՄ-ների անհիմն եւ անանուն մեղադրանքները հանգեցրել են Վաշինգտոնում ռուս դիվանագետների նկատմամբ սպառնալիքների: Այս մասին հայտարարել է ԱՄՆ-ում ՌԴ դեսպանատունը:
«Մոսկվայի հասցեին ամերիկյան ԶԼՄ-ների (մասնավորապես, The New York Times-ի) անհիմն եւ անանուն մեղադրանքները հանգեցրել են Վաշինգտոնում եւ Լոնդոնում ռուս դիվանագետների նկատմամբ սպառնալիքների: ԶԼՄ-ները կեղծ պատմություններ են հորինում առանց հիմքերի»,-ասվում է դեսպանատան հայտարարության մեջ, որը տեղադրվել է Twitter-ում:
Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները գրել էին, որ ռուսական ինչ-որ հետախուզական ստորաբաժանում «Թալիբան» շարժման գրոհայիններին կոչ է արել հարձակում գործել ամերիկացի զինծառայողների վրա:

Baseless and anonymous accusations of Moscow by US media have led to threats to the life of Russian diplomats in Washington D.C., the Russian embassy in the US has noted.
“Baseless and anonymous accusations [published by @nytimes] of Moscow as mastermind behind killing of U.S. soldiers in Afghanistan have already led to direct threats to the life of employees of the Russian Embassies in Washington D.C. and London. In the absence of reasons to Blame Russians, nytimes is there to invent new fake stories,” the embassy stated on Twitter.
Earlier, the media reported that a Russian intelligence service had called on the Taliban to attack American troops in Afghanistan.