Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 29-ին ընդունել է Մերձավոր Արեւելքի երկրներում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Կարո Քեբաբջյանին:
Երկրի ղեկավարը նշել է, որ Արցախում ուշադրությամբ հետեւում են Լիբանանում համավարակի հետեւանքով ստեղծված սոցիալ-տնտեսական ծանր իրավիճակի հետ կապված զարգացումներին եւ մտահոգված են լիբանանահայության կացությամբ: Հանրապետության նախագահի խոսքով՝ չնայած տնտեսական խնդիրները չեն շրջանցել նաեւ Արցախը, սակայն ԱՀ կառավարությունն իր համազգային պատասխանատվության շրջանակներում քննարկում է ունեցած սուղ միջոցներից լիբանանահայ քույրերին եւ եղբայրներին ցուցաբերվելիք աջակցության ծավալը:
Կարո Քեբաբջյանը շնորհակալություն է հայտնել Արայիկ Հարությունյանին ջերմ ընդունելության եւ ցուցաբերվող աջակցության համար՝ ընդգծելով, որ դա փաստացի ապացույցն է այն իրողության, որ աշխարհով մեկ սփռված հայության համար հայրենիքը ամենահուսալի վայրն է:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը եւ ԱՀ նախագահի՝ Սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանը:

President of Artsakh (Nagorno-Karabakh) Arayik Haroutyunyan today received Permanent Representative of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic) in the Middle East Countries Karo Kababjian.
The head of state stated that Artsakh is closely following the developments linked to the dire social-economic situation caused as a result of the coronavirus pandemic in Lebanon and is concerned about the Armenians of Lebanon. According to Haroutyunyan, even though Artsakh also faces economic issues, the Government of Artsakh is considering the amount of support that it can provide to the Lebanese-Armenians with its scarce resources.
Kababjian expressed gratitude to Haroutyunyan for the cordial reception and the support and emphasized that this actually serves as evidence of the fact that the homeland is the most reliable venue for all Armenians around the world.
Minister of Foreign Affairs Masis Mayilian and Advisor to the President of Artsakh for Diaspora Affairs Azatuhi Simonyan were also attending the meeting.