Հուլիսի 8-ին տեղի է ունեցել ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի հանդիպումը Հայաստանի Հանրապետությունում Բելառուսի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկի հետ` ՀՀ-ում վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
ՊՆ-ից NEWS.am-ին հայտնում են, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարը շնորհակալություն է հայտնել դեսպան Նազարուկին` պաշտոնավարման ընթացքում հայ-բելառուսական միջպետական հարաբերությունների ամրապնդման ուղղությամբ իրականացրած ակտիվ եւ արդյունավետ աշխատանքի համար, հաջողություն մաղթել հետագա գործունեության մեջ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական ոլորտում հայ-բելառուսական համագործակցության հարցեր եւ փոխհարաբերությունների հետագա զարգացման ուղիները, ընդգծվել է համագործակցության բավականին բաձր դինամիկան: Քննարկվել են նաեւ բազմակողմ ձեւաչափերի շրջանակներում իրականացվող միջոցառումների ընթացքը, ինչպես նաեւ տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրներ:

Minister of Defense of Armenia Davit Tonoyan today had a meeting with outgoing Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Belarus Igor Nazaruk.
As reported the Ministry of Defense of Armenia, the defense minister expressed gratitude to Ambassador Nazaruk for his active and fruitful work for strengthening of the interstate relations between Armenia and Belarus and wished him success in the future.
During the meeting, the parties discussed issues related to cooperation in the defense sector and the paths for further development of the relations and emphasized the rather high dynamics of cooperation. They also discussed the actions being carried out within the scope of multilateral formats and regional security issues.