Իտալիայի վարչապետ Ջուզեպպե Կոնտեն չի բացառել, որ երկիրը, ամենայն հավանականությամբ, ստիպված կլինի երկարաձգել արտակարգ դրությունը հուլիսի 31-ից հետո:
Արտակարգ դրությունը երկարաձգելու հեռանկարը նշանակում է, որ Իտալիան կարող է «շարունակել անհրաժեշտ միջոցներ ձեռնարկել» կորոնավիրուսի համավարակի դեմ պայքար համար, ասել է Կոնտեն, փոխանցում է Reuters-ը:
Հունվարի վերջին եվրագոտու երրորդ խոշոր տնտեսությունը վեցամսյա արտակարգ դրություն էր հայտարարել, ինչը կառավարությանը թույլ տվեց արագորեն արձագանքել կորոնավիրուսի բռնկմանը:
Այսօրվա դրությամբ Իտալիայում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակման ավելի քան 240․000 դեպք, մահացել է 34.926 մարդ:

Премьер-министр Италии Джузеппе Конте не исключил, что стране, скорее всего, придется продлить чрезвычайное положение после 31 июля.
Перспектива продления чрезвычайного положения означает, что Италия сможет оставаться «в состоянии продолжать принимать необходимые меры», для борьбы с пандемией коронавируса сказал Конте, сообщает Reuters.
В конце января третья по величине экономика еврозоны ввела шестимесячное чрезвычайное положение, что позволило правительству быстро реагировать на вспышку коронавируса.
На сегодняшний день в Италии зарегистрировано более 240 000 случаев коронавируса, 34 926 человека скончались.