ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ հուլիսի 13-ին, կազմել է 486.54 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազել է 0.19 դամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 550.71 դրամ (աճել է 1.09 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 613.24 դրամ (նվազել է 0.53 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.86 դրամ (աճել է 0.02 դրամով)։
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները. արծաթ՝ 294.74 դրամ, ոսկի՝ 28,357.07 դրամ, պլատին՝ 13,395.31 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 486.54/$1 in Armenia on Monday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 550.71 (up by AMD 1.09), that of one UK pound totaled AMD 613.24 (down by AMD 0.53), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.86 (up by AMD 0.02) in the country.
In addition, one gram of silver, gold, and platinum amounted to AMD 294.74, AMD 28,357.07, and AMD 13,395.31, respectively.